“Hellboy” yaratıcısı Mike Mignola, çizimleriyle “Adventure Time” evreninde

Hellboy’un yaratıcısı Mike Mignola karantina dönemindeki en üretken sanatçılardan biri olabilir. Eisner ödüllü sanatçı, sadece kendi karakterlerini değil, başka serilerin kahramanlarını da estetiğiyle yeniden canlandırıyor. Mignola, daha önce The Flintstones karakterleri ve kimi mısır gevreklerinin maskotlarını çizmiş Twitter hesabı üzerinden yayımlamıştı. Şimdiyse yakın geçmişin en sevilen animasyon serilerinden Adventure Time evrenine dalmış… Üstelik yalnızca popüler karakterleri değil, sadece bir bölümde görülen “Fight King”i de resmetmiş.

Mignola, bazı çizimlerini de eBay’den açık artırmaya sunuyor ve satış gelirinin tamamı, ihtiyaç sahiplerine yemek sağlamayı amaçlayan bir sivil toplum örgütü olan Chef José Andrés’ World Central Kitchen’a gidiyor. Çizimlerden birinin 4 Mayıs akşamı 10 bin dolara alıcı bulduğunu da belirtelim.

Cartoon Network’ün efsane serisi Adventure Time, dört özel bölümle HBO Max’te bir geri dönüş yapacak. Adventure Time: Distant Lands serisinin ilk iki bölümü 2020’de, son iki bölümü ise 2021’de yayımlanacak ve her bölüm bir saat olacak.

Yazı: Can Özsoy


Yükleniyor...