Her Yıla Bir Klip - 2012: Melikşah Altuntaş’tan Portecho - “A Decent Man”

Bant Mag. 15. yıl kutlamaları kapsamında hızımızı alamayarak hayata geçirdiğimiz “Her Yıla Bir Klip” projesinde 2012 yılındayız. Tan Tunçağ ve Deniz Cuylan’ın elektropop güzelliği Portecho’nun Motherboy albümünün açılış şarkısı “A Decent Man” için Melikşah Altuntaş’ın çektiği klip Kadıköy’de geçiyor ve naif gençlik günlerini kutluyor.

Advertisement

Yönetmen: Melikşah Altuntaş

Oyuncular: Alper Erdoğuk, Cansın Senel, Ufuk Seven

“Her Yıla Bir Klip” nedir?

Bant Mag. olarak 15. yılımızı ne şekillerde kutlayacağımız üzerine kafa yorarken hızımızı alamadık; lokal müzik, sinema ve sanat sahnesiyle sıkı bağlarımıza dair devasa ve heyecan verici bir projeyi hayata geçirdik. Her Yıla Bir Klip projesi kapsamında dergiye başladığımız 2004 yılından bugüne yerli bağımsız sahneden yayınlanmış Bant Mag. seçkisi müziklere, üretimlerini yakından takip ettiğimiz farklı yönetmen ve sanatçılar iPhonelarla klip çekti. 

Kasımda Kadıköy Sineması’nda gösterimini yaptığımız Her Yıla Bir Klip kapsamında ortaya çıkan kliplerin tamamını buradan izleyebilirsiniz. 
Her Yıla Bir Klip kapsamındaki tüm klipler iPhonelarla çekildi. Projeden videolar, ekipçe hazırladığımız dinleme listeleri ve daha fazlası için Bant Mag.’ın Apple Music odasına buradan ulaşabilirsiniz.