“His Dark Materials” fragmanı göz kamaştırıyor

HBO’nun Game of Thrones’un boşluğunu doldurmaya aday gösterilen yeni dizisi His Dark Materials’tan heyecan verici bir fragman daha.

Philip Pullman’ın ödüllü romanlarından uyarlanan ve benzersiz bir fantastik evrenin kapılarını aralayan His Dark Materials’ın oyuncu kadrosunda James McAvoy, Dafne Keen, Lin-Manuel Miranda ve Ian Peck gibi isimler bulunuyor. Uyarlama senaryosu This Is England serisiyle tanınan Jack Thorne tarafından yazılan dizi, sonbaharda prömiyerini yapacak. 

San Diego Comic-Con’da dizi için gerçekleştirilen panelde oyuncular soruları yanıtladı. James McAvoy, kitapları en az üçer kez okuduğunu ve dizide rol alma teklifine bir an bile düşünmeden olumlu yanıt verdiğini söyledi. Logan filmindeki performansıyla akıllarda yer eden çocuk oyuncu Dafne Keen de kitaplarla projeye dahil olduktan sonra tanışmış. Keen, His Dark Materials kitaplarını bir an bile elinden düşüremediğini dile getirirken Pullman’ın hayal gücüne hayran olduğunu belirtiyor.

Fantastik roman üçlemesi, insanların ruhlarını birer hayvan olarak belirlediği alternatif bir evrende geçiyor. Baş karakter Lyra’nın kayıp arkadaşını bulmak üzere çıktığı bir serüvene tanık olacağımız dizi, 20 yılda tamamlanan üçlemenin ilk sinematik uyarlaması değil. 2007’de serinin ilk kitabı The Golden Compass, Nicole Kidman ve Daniel Craig’i başrolde izlediğimiz bir sinema uyarlamasıyla vizyona girmişti. 

Geçtiğimiz günlerde Emmy adaylıklarıyla gövde gösterisi yapan HBO, His Dark Materials’la uzun sürecek bir maceranın ilk adımlarını atıyor gibi. Lafı fazla uzatmadan merakla beklediğimiz diziden heyecanımızı iyice körükleyen yeni fragmanla sizi baş başa bırakalım.