Hollywood’da çocuk oyuncu olmak: “Showbiz Kids”

Deep Web: The Untold Story of Bitcoin and the Silk Road ve The Panama Papers belgesellerinin ardındaki yönetmen, senarist ve oyuncu Alex Winter, Hollywood’un bir eliyle şöhret uzatırken diğeriyle sırtına ağır yükler yüklediği çocuk oyuncuların tecrübelerini ekrana getirdiği yeni belgeseliyle karşımızda. 

Fragmana bakacak olursak, Winter, Hollywood’un yakıcı görkemi altında büyümenin nasıl olduğunu dürüstçe gözler önüne seriyor. Kendisi de henüz on yaşındayken aktörlüğe adım atmış olan Winter’ın Showbiz Kids için röportaj yaptığı isimler arasında Evan Rachel Wood, Jada Pinkett Smith, Milla Jovovich, Wil Wheaton, Henry Thomas, Mara Wilson ve Todd Bridges var. Belgesel eğlence dünyasının şaşaasına aşina isimlerin yanı sıra, bu sektöre yeni adım atan iki genci de konuya dahil ediyor: Broadway’in gelecek vaat eden genç yıldızı Demi Singleton ve oyunculuk kariyeri umuduyla, annesiyle birlikte Florida’dan Los Angeles’a taşınan Marc Slater. 

Alex Winter, Showbiz Kids için “Broadway’de çocuk yaşlarda başlayan tecrübelerimden doğan, çok içten, çok bana hitap eden bir proje” diye söz ediyor. Aynı zamanda eğlence sektörünün rahatını bozacak açık sözlü eleştiriler barındırdığı da  kesin. Çocuk oyuncuların omuzlarındaki şöhret ve başarısızlık ağırlıklarının, onların kişisel ve profesyonel hayatlarına olan etkilerine odaklanan HBO belgeseli, 14 Temmuz’da yayımlanacak.

Yazı: Ceren Kulkul


Yükleniyor...