Hollywood’un “en fazla ölen” aktörü Danny Trejo

Başta Robert Rodriguez filmleriyle hatırlanan ve sert mizacıyla sayısız filmde karşımıza kötü karakter olarak çıkan Danny Trejo, yeni bir araştırmaya göre Hollywood yapımlarında en fazla kez ölen oyuncu oldu. 

Buzz Bingo’nun IMDB ve Cinemorgue platformlarından alınan istatistiklere dayanan araştırmasına göre, Trejo tarafından canlandırılan karakterlerin beyazperdedeki ölümlerinin toplam sayısı 65’i buluyor. Bu 65 film arasında Desperado, Heat, Con Air, From Dusk Till Dawn ve Bulletproof gibi aksiyon klasikleri var. 

Listede Trejo’yu 60 ölümle Christopher Lee ve 51 ölümle Lance Henriksen takip ediyor. “Beyaz perdede en çok ölen aktörler” listesinin ilk 10 sırasında yer alan diğer isimler arasında Bela Lugosi, Dennis Hopper ve John Hurt gibi oyuncular var. 

Danny Trejo’nun yakın gelecekte vizyona girecek yaklaşık 20 yapımda rol aldığını düşününce bu istatistiğin daha da artacağını tahmin etmek pek de güç değil. Trejo’nun bu kez her koşulda hayatta kalan bir karakteri canlandırdığı Machete serisinin yeni filmi Machete Kills In Space, Phillip Abraham’ın yazıp yönettiği aile draması In Stranger Company, Serge Levin’in şu sıralar Güney Amerika’da çekimleri süren aksiyon gerilimi War on War ve cennetin yok olmasının ardından ortaya çıkan kaosu konu eden bilim kurgu dizisi Paragon; Trejo’nun bu sıra dışı rekorunu genişletmesine katkıda bulunmaya aday yapımlardan bazıları.

YouTube’a yedi yıl önce yüklenmiş ve dört dakika boyunca Danny Trejo’nun farklı filmlerdeki ölüm sahnelerini derleyen video ile sizi baş başa bırakalım…