How I Met Your Father beklentileri karşılayabilecek mi?

Uzun yıllardır süregelen çekilecek mi, çekilecekse nasıl olmalı, acaba çekilmese mi konuşmalarının ardından bir hayal gerçek oldu ve How I Met Your Father ilk fragmanıyla kendini gösterdi. İsminden de anlaşılacağı üzere yakın geçmişin en sükse yaratmış sit-comlarından olan, dokuz sezonluk yayın hayatının ardından 2014’te final yapan How I Met Your Mother ile aynı konsept var karşımızda. 18 Ocak’ta, Hulu’da yayımlanacak dizinin çiçeği burnunda tanıtımı, hemen aşağıdan izlenebilir:Selefine benzer şekilde, yakın gelecekte Sophie (Hilary Duff) isimli bir karakterin oğluna, babasıyla nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlayacak dizi. Anlattığı hikâyelerse 2021’de geçecek. Onun ve yakın arkadaş grubunun hayattan neler beklediklerine, dating uygulamaları çağında aşkı nasıl bulduklarına, kendilerini tanıma süreçlerine şahit olacağız. Fragmanda Sophie’yi kâh partilerken, kâh pilates yaparken, kâh çıktığı felaket dateleri arkadaşlarıyla analiz ederken görmek mümkün. Bir sahnede “Olgunluğu boşver gitsin. Birkaç yıl daha kötü seçimler yapabiliriz!” diye anlatıyor hayat felsefesini.

How I Met Your Mother’ın gelecekte geçen sahnelerinde “anne” ile nasıl tanıştığını anlatan Ted’in sesini duyuyor, iki çocuğunun bu öyküye dair reaksiyonlarını izliyorduk. Bu sefer baş karakterimiz Sophie ilerleyen yaşlarıyla karşımızda; üstelik kendisine nam-ı diğer Samantha Jones’umuz Kim Cattrall hayat vermekte. Anılarını kime anlattığı ise şimdilik muamma.

Gelelim ekibin diğer yüzlerine… Kadronun bembeyaz olmaması sevindirici, kuir bir karaktere yer verilmesi de. Francia Raisa, Sophie’nin en yakın arkadaşı olan, moda dünyasına adım atmış tasarımcı Valentina’yı; Tom Ainsley ise modellik kariyerinde ilerleyen ve Valentina’ya yoğun duygular besleyen Charlie’yi canlandırıyor. Chris Lowell’ı taksi şoförü ve hevesli bir müzisyen olan Jesse, Tien Tran’ı onun yeni bir ilişkiden çıkmış lezbiyen üvey kardeşi Ellen; Suraj Sharma’yı ise Jesse’nin bir barın sahibi olan, optimist oda arkadaşı Sid suretinde izleyeceğiz.

Hayata geçememiş Greta Gerwig projesi

Dizinin ulaştığı efsane mertebesinden nemalanmak isteyen yapımcıların başka karakterlere odaklanacak bir uzantı için kolları ilk kez sıvaması, uzun yıllar öncesine dayanıyor esasen. 2014’te Greta Gerwig’in başrolünde olup yönettiği, Emily Spivey’nin de yapımcılığını üstlendiği bir pilot bölüm çekilmiş fakat alıcı bulunamamıştı. Ardından This Is Us ve Love, Victor gibi yapımlarla tanınan Elizabeth Berger ve Isaac Aptaker; sonrasında da Alison Bennet söz konusu projeyi hayata geçirmeye niyetlenmiş ama somut adımlar atamamıştı. Berger ve Aptaker ikilisi, bu kez hedeflerine ulaştı ve How I Met Your Father için -bilinen- dördüncü girişim sonuç verdi.

Bazen büyük başarısızlıklar, gelecek çok daha büyük başarıların yolunu açar derler. Muhtemelen senelerini harcayacağı sit-com projesinin iptal edilmesinin ardından, Greta Gerwig’in yönetmenlik kariyerine odaklandığını ve Little Women ile Lady Bird gibi şahaneleri önümüze getirdiğini hesaba katarsak; “iyi ki olmamış” demek işten bile değil.