Keanu Reeves, DiCaprio ve Scorsese’nin Hulu dizisinde

Seneyi The Matrix Resurrections ile spot ışıklarının altında kapayan Keanu Reeves, kariyerinin ilk büyük çaplı televizyon projesine katıldı. Künyesinde Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese isimleri de olan bir roman uyarlamasında izleyeceğiz kendisini.

Kaynak materyal, Erik Larson’ın 2003’te piyasaya çıkan The Devil in the White City kitabı. Aynı ismi taşıyan dizi Hulu’da yayımlanacak. DiCaprio, romanın sinematik haklarını 2010’da almış, 2019’da da dizi uyarlamasını uzun süredir birlikte çalıştığı Martin Scorsese eşliğinde Hulu için çekeceklerini duyurmuştu. Hatta uzun süreler Scorsese’nin yönetmen koltuğunda, DiCaprio’nun da başrolde olacağı konuşulmuştu.

Leonardo DiCaprio & Martin Scorsese

The Devil in the White City, 19. yüzyılın sonlarında Chicago’da geçiyor. Ünlü mimar Daniel H. Burnham ile seri katil H.H. Holmes’un yolları dönemin göz kamaştıran fuarı Beyaz Şehir’de kesişiyor. Fuarın göz alıcı hareketliliği içinde birbiri ardına kaybolan, yakılan, öldürülen insanların izini sürmek ise Dedektif Geyer’a düşüyor.

Keanu Reeves, dizide hangi karakteri canlandıracak henüz bilinmiyor. Hatta Leonardo DiCaprio – Keanu Reeves ikilisini karşılıklı rollerde izlememiz de hâlâ ihtimaller dâhilinde. Dizinin ilk iki bölümünü yönetecek isim de oldukça heyecan verici: Son filmi Little Children’ın (2006) ardından ilgi çekici projelerle rejiye dönen Todd Field. Yönetmenin bir orkestra şefine odaklanacak TÁR isimli yeni filmiyle de 2022’de buluşacağız. Başroldeki Cate Blanchett’a Mark Strong ve Julian Glover eşlik ediyor.

Ayrıca bu iddialı The Devil in the White City uyarlamasının yapımcıları arasında Castle Rock senaristi Sam Shaw da var. Sam Shaw’un çeşitli bölümleri kaleme almış olması da muhtemel.

Keanu Reeves için ufukta neler var?

Yaklaşan Keanu Reeves projeleri arasında 2023’e tarihlenen dördüncü John Wick filmi var. Serinin beşinci halkasında da rol alacağı şimdiden biliniyor. DC yapımı animasyon film Super Pets’te bir karakter seslendiren Reeves, BOOM! Studios etiketli ilk çizgi romanı BRZRKR’ın sinematik uyarlamaları için de Netflix’le anlaşmıştı. Bir canlı aksiyon film ve bir anime diziyi kapsayacak BRZRKR uyarlamaları için senaryo Mattson Tomlin tarafından yazılıyor.