Hugh Laurie, BBC’nin yeni dizisinde bir politikacıyı canlandıracak

BBC’nin Roadkill adlı siyaset temalı yeni dizisinde, House M.D. ile hayatlarımıza giren ve televizyon yapımları tarihine geçen Hugh Laurie’nin başrol alacağı açıklandı. Dört kısımdan oluşacak dizide Laurie, rakiplerine belli etmeden geçmişindeki sırlarla yüzleşen muhafazakâr  bir politikacıyı canlandıracak.

Line of Duty yönetmeni Michael Keillor’un yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin yapımcılığını Collateral’dan David Hare üstleniyor. Dizinin senaryosunu da yazan Hare, Laurie’nin başrolü oynamasıyla ilgili: “Muhafazakâr partinin olası geleceğini onun canlandırmasını heyecanla bekliyorum.” açıklamasını yaptı. Bu Laurie’nin son zamanlarda aldığı tek iyi haber degil. Ünlü aktöre bu hafta Edinburgh Uluslararasi Televizyon Festivali’nde “Üstün Başarı Ödülü” takdim edilecek. Festivalin “In Conversation With” kısmında Laurie, kariyerinin detaylarından bahsedeek.

Laurie’yi yakında izleyeceğimiz diğer yapımla arasında Armando Iannucci’nin yıldızlarla dolu The Personal History of David Copperfield filmi bulunuyor. Filmde Hugh Laurie ile birlikte kamera karşısına geçen diğer isimler arasında Dev Patel, Tilda Swinton ve Ben Whishaw var.

Yazı: Cansu Çubukçu


Yükleniyor...