İdil Meşe, Denis Köymen düetiyle umudu karşı kıyıda arıyor

Geçtiğimiz yıl beş parçalık bir remiks derlemesi, bir Umut Çetin düeti ve bir de solo tekli yayımlayan İdil Meşe, 2022’deki ilk kaydını klibiyle birlikte paylaştı. Piyano ve geri vokallerde Denis Köymen’i dinlediğimiz parçanın ismi “Karşı Kıyı”.


“Kendime verdiğim tavsiyelerin denizinde boğulur gibi olunca…” sözleriyle açılan şarkı, dinleyiciye nefes almak için başka kıyılara bakma tavsiyesinde bulunuyor. İdil Meşe, her zamanki arkadaş canlısı tonuyla anlatıyor hikâyesini. İkiliye dramatik çello partisyonlarıyla Zeynep Ayşe Hatimoğlu eşlik etmekte. Gitar düzenlemeleriyle duymaya alıştığımız İdil Meşe vokalleri, piyano yürüyüşleriyle de ferahlatıcı bir etki bırakıyor. Denis Köymen’in de yakında solo kayıtlarını paylaşmaya hazırlandığını ekleyelim.

Ada Müzik etiketli parçanın prodüksiyon, kayıt, miks vemastering işlemleri Ceren Çakar’ın ellerinden çıkma. Dingin ve sürükleyici bir atmosfere sahip “Karşı Kıyı” için Yeldeğirmeni Sanat’ta, Dünyadan Sesler ekibi tarafından çekilen bir klip de yayımlandı. İdil Meşe – Denis Köymen – Zeynep Ayşe Hatimoğlu üçlüsünü şarkıyı çalıp söylerken izlediğimiz video klibin yönetmeni ise Enes Gülbaş. “Karşı Kıyı” klibi hemen burada.