Da Poet - İdil Meşe ortaklığı Rain Lab’den taptaze şarkı

Da Poet ve İdil Meşe ortaklığı Rain Lab, 2020’de ilk albümünü yayımlamış ve Kayra’yla “Kış Uykusu” parçasında düet yapmıştı. Uzun bir aranın ardından ikiliden yeni bir şarkı var. 


rain lab - bir dost aradım

Beatmaker, prodüktör ve MC Da Poet ile şarkı yazarı İdil Meşe’nin trip-hop çağrışımlı bir sonik dünya yarattığı Rain Lab, “Bir Dost Ararım” isimli yeni parçasında, inişli çıkışlı ve belirsizliklerle dolu zamanlarda gerçek bir dost bulma ihtiyacından bahsediyor. “Hayat olmuş simülasyon, ben olmuşum avatar.” diyen parçanın akılda kalıcı synthleri de bizzat Da Poet tarafından çalınmış. “Bir Dost Ararım”, önceki Rain Lab işleri gibi Da Poet’in kurucusu olduğu bağımsız plak şirketi Nuhado etiketiyle yayımlandı. Mastering Lowrider’dan, kapak görseli de Semih Çetintaş’tan.

Şarkının ilk canlı performansı da 20 Mart Pazar günü, İstanbul Blue Night ile Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek Da Poet (feat. İdil Meşe ve Barış Demirel) konserinde olacak. Küçükçiftlik Park’ın kış sahnesinde gerçekleşecek konserde Da Poet ve konukları ilk kez çalacakları özel bir setle karşımızda olacak. Klavye ve DJ sette Anıl Kırkyıldız, davulda da Orçun Saçaroğlu, ekibi tamamlıyor. Gecede sahne alacak bir diğer isim de Yüzyüzeyken Konuşuruz. Detaylar için buraya.  

Rain Lab, 2020’de Bant Mag. için En derinlere daldıran trip-hop şarkıları başlıklı bir liste hazırlamıştı. Massive Attack, Portishead, Zero 7, Wagon Christ, RJD2 ve dahasından parçalar sizi bekliyor!

Da Poet’le hem güncel üretimlerini hem de Nuhado Records’ı konuştuğumuz podcast de burada.