Da Poet oyun alanına geri dönüyor

2020’de Barış Demirel’le duo olarak kaydettikleri DPBD EP’sini yayımlayan Da Poet, uzun zamandır beklenen yeni albümü için sinyal yaktı. Sony Music Türkiye etiketiyle yayımlanacak albüme ismini veren “Kendini Bul” teklisi dinlemeye açıldı.

Poetika’yı takip eden 10 yılın ardından ilk solo rap albümünü yayımlayacak Da Poet, Kendini Bul’da her zamanki gibi ilgi çekici iş birliklerine gitmiş. Yıllar içinde sıklıkla birlikte stüdyoya girdiği Allame, Barış Demirel, Baneva, Karacalı, İdil Meşe, Levvera, Şam, Kayra, Savai; yeni Da Poet albümünün konuklarından.

Albümün yayın tarihi 7 Mayıs. Kapak görseli ise Hemad Javadzade’nin bir illüstrasyonu. 10 şarkılık albümün açılışını da yapan ilk tekli “Kendini Bul”da “Oyun alanına geri dön DP” diyerek kendine sesleniyor Da Poet. 10 yıllık bekleyişe bir gönderme olabilir. Parçanın söz, müzik ve düzenlemesi Da Poet’e ait. Çelloda Anıl Kırkyıldız, miks ve mastering işlemlerinde ise Buğra Kunt var. Kendini Bul albümüyle birlikte şarkının klibi de yayımlanacak.