Rain Lab’den Kayra’nın rap’iyle taçlanan tekli

Da Poet’in turntablismi ve elektronik dokusuyla şarkıcı-şarkı yazarı İdil Meşe’nin sıcak vokallerini ve hikâyelerini birleştiren Rain Lab’in, 90BPM grubu ve solo kariyeriyle tanıdığımız Kayra ile ortaklaştığı teklisi “Kış Uykusu”, dinlemeye açıldı.


Rain Lab ve Kayra, “Hayatın zorluklarıyla yüzleşmek yerine, yorganın altında kıvrılıp tüm dertleri savuşturmayı kim istemez ki? Uzun bir kış uykusuna yatmak ve uyandığında her şeyin iyi olmasını… Peki ya bu uzun uyku bitmek bilmeyen varoluşsal bir kâbusa dönüşürse?” diyor ve “Kış Uykusu” ile dinleyiciyi tekinsiz bir yolculuğa çıkarıyor.

Nuhado Records aracılığıyla buluştuğumuz teklinin kapak tasarımı muhtarjardinz’e ait. 

Rain Lab’den bir güzel haber daha var. Grubun 2018 yılında çıkan, ancak bir süredir dijital platformlarda bulunamayan ilk kısaçaları Rain Lab, yine Nuhado Records etiketiyle tüm dijital müzik platformlarına geri döndü. Rain Lab, insanlığın, kozmik bir yolculukta, evi olan Dünya’ya özlemine rağmen yıldızların ötesinde yeni evini arama tutkusunu anlatıyor. 

7 şarkılık kısaçalar Rain Lab dinleyiciyi kırılgan ve duygusal yoğunluğu yüksek bir yörüngeye yerleştiriyor. “Rosetta’s Song” gibi şarkılar Rain Lab’in dünya dışı estetiğini tanımlıyor. Meteordan alınan NASA ses kaydı ile başlayan, Beril Meşe’nin duygusal saksafon cümleleriyle devam eden şarkı, dünya ötesinde bile sınırsız potansiyeli olan aşkı tasavvur ederken tüm bedeni kaplayan bir meditasyona dönüşüyor.

Yazı: Mine Metin