IDLES’ın ufukta görünen üçüncü albümünün heyecanlandıran detayları

Bu aralar adını en sık andığımız grupların başında gelen Bristol çıkışlı post-punk grubu IDLES, üçüncü uzunçaları Ultra Mono’yu duyurdu. 12 şarkılık albüm, 25 Eylül’de Partisan Records etiketiyle yayımlanacak.

Albümde IDLES’a eşlik eden müzisyenler arasında geçtiğimiz hafta ilk solo albümünü yayımlayan Savages solisti Jehnny Beth, Nick Cave & The Bad Seeds ve Dirty Three kadrolarının yıldız ismi Warren Ellis, caz müzisyeni Jamie Cullum ve The Jesus Lizard üyesi David Yow var. IDLES solisti Joe Talbot’ın da Jehnny Beth’in To Live is to Love albümüne konuk olduğunu hatırlatalım.

Ultra Mono’yu “Bir hip hop albümü hissi yaratma amacıyla sonik detaylarla kurgulandı” şeklinde özetleyen grup üyeleri, prodüktör seçimleriyle de bu niyetini belli ediyor. JPEGMafia, Denzel Curry ve Vince Staples gibi isimlerle çalışmış Kenny Beats’in el attığı prodüksiyonda grubun hit albümü Joy as an Act of Resistance’ta da çalışmış olan Nick Launay ve Adam Greenspan de dümende. 

Harika bir kliple yayımlanan “Mr. Motivator”ın ardından ikinci Ultra Mono teklisini de paylaştı IDLES. “Grounds” isimli yeni IDLES şarkısı, insanın kendine olan güveninden ilham alıyor. Şimdiden sabırsızlandığımız yeni albüme kadar bol bol döndüreceğimiz “Grounds” için hemen aşağıya!

Joy as an Act of Resistance’la belki de son yılların en harika albüm kapağına imza atan IDLES’ın Ultra Mono için hazırladığı görsel de bir hayli etkileyici.