IDLES’ın “ULTRA MONO”su yeni bir kliple geldi

Birleştirici bir dil benimseyen ve sevmeye, anlamaya teşvik eden şarkılar yazan Bristol çıkışlı IDLES’ın üçüncü stüdyo albümü için bekleyiş, takvimlerin 25 Eylül’ü göstermesiyle birlikte son buldu. ULTRA MONO ismini taşıyan albüm açılış şarkısı “War” için çekilen klip de yayımlandı.

“War” klibini Will Dohrn çekmiş. Kendisi, ilk albümünü ekimde Domino etiketiyle yayımlayacak Kolombiyalı müzisyen Ela Minus’un “They Told Us It Was Hard, But They Were Wrong” klibinde de kamera arakasındaydı. Yalnızca sağ elleri takip ettiğimiz klip, benzer sonla biten farklı yaşantıları konu ediyor. 

12 şarkılık ULTRA MONO albümünde IDLES’a Kenny Beats, Jehnny Beth, Warren Ellis, Colin Webster ve David Yow gibi isimler eşlik ediyor.  Prodüktörler ise daha önce The Birthday Party, The Slits, Grinderman gibi ekiplerle çalışmış Adam Greenspan ve Nick Launay. IDLES gitaristi Mark Bowen’la yeni albüme dair yaptığımız söyleşiyi okumak için buraya tıklayarak Bant Mag. No:70’e ulaşabilirsiniz.

“War”, IDLES’ın haklı beklentiler yaratılmış yeni albümünden paylaştığı tam 5. klip. Önceki dörtlüyü henüz izlemeyenleri hemen aşağıya alalım.

“Mr Motivator” – Yön: IDLES

“Grounds” – Yön: Rob French

“A Hymn” – Yön: Ryan Gander

“Model Village” – Yön: Michel Gondry & Olivier Gondry