İki farklı The Jungle Book uyarlaması geliyor

Hem Warner Bros hem Walt Disney Pictures, 2015 için The Jungle Book uyarlaması hazırlığında. Walt Disney’in filminin daha önce vizyonda olacağı kesin gibi gözükse de Warner Bros’un uyarlamasında da süpriz bir yönetmen var!

Mowgli’nin hikayesini bugüne kadar onlarca kitap, çizgi film ya da animasyonda görmüş olabilirsiniz. 2015’te de peşi sıra iki sinema filmiyle Mowgli ve ormandaki arkadaşları karşımıza çıkacaklar. The Jungle Book‘u uyarlama planlarını ilk duyuran ve bir yayın tarihi açıklayan taraf Walt Disney Pictures olmuştu. Jon Favreau’nun yönetmenliğinde çekilen film, 9 Ekim 2015’te vizyonda olacak.

Bugün gelen haberlerse Warner Bros’un The Jungle Book uyarlaması için ilginç bir yönetmen seçimin gidiyor olduğunu gözler önüne seriyor. The Lord of The Rings‘te Gollum karakterine hayat veren ve Hobbit serisinde de Peter Jackson’ın ekibinde yardımcı yönetmenlik yapan Andy Serkis, Warner Bros’un The Jungle Book‘u yönetmesi için karar kıldığı isim oldu. Serkis’in bir başka kitap uyarlaması olan, George Orwell’in Animal Farm‘ının filmini çekeceği de bir süredir gündemdeydi. Söylentiler, The Jungle Book’un bu planları etkileyeceği yönünde.

Yükleniyor...