İki The Strokes üyesinden iki taze parça

13 Mayıs akşamı verdiği konserde yeni bir şarkı çalan The Strokes’un iki üyesi, yan projeleriyle yeni parçalar yayınladı. Grubun solisti Julian Casablancas, bir diğer grubu The Voidz ile sahalara dönerken, gitarist Albert Hammond Jr. da sürpriz bir tekliyle çıkageldi.

Julian Casablancas’ın daha salaş şarkı formları içinde dolaştığı ve belli ki fazla keyif aldığı yan projesi The Voidz’dan tuhaf bir şarkı geldi.Virtue isimli albümünü 2018’de yayınlayan The Voidz, yeni şarkısının prodüksiyonunu Mac DeMarco ve Kirin J. Callinan ikilisine emanet etmiş. “The Eternal Tao”, The Voidz’dan şimdiye dek duyduğumuz hiçbir şeye benzemiyor.

Geçtiğimiz yıl bir solo albüm yayınlayan Albert Hammond Jr., enerji depolayan funky tınılarla dolu “More To Life” isimli yeni şarkısını bir kliple paylaştı. Jason Ritter’ın oynadığı klipteki görüntüler, Hammond Jr.’ın 1990’larda bir okul projesi için çektiği öğrenci filminden. Şarkının klibi için müzisyenin eşi Justyna Hammond Jr. tarafından yeniden düzenlenerek kurgulanan görüntüleri izlemek için aşağıya!