İki Tiyatro’nun ilk oyunu Canavar, 11 Mayıs itibarıyla sahnede

Tunç Şahin’in yazıp yönettiği, İki Tiyatro’nun ilk oyunu Canavar izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyuncu kadrosunda Tülin Özen, Gülçin Kültür Şahin ve Hakan Emre Ünal’ı buluşturan oyun, ortak travmaya farklı tepkiler veren üç kuzenin bir yüzleşme gecesini konu ediyor. İlk temsil, 11 Mayıs Perşembe akşamı DasDasta.

Beyazperde ve dijital platformlarda yer alan İnsanlar İkiye Ayrılır, 7 Yüz, Karışık Kaset gibi işleriyle tanınan yazar-yönetmen Tunç Şahin’in tiyatro için kaleme aldığı ilk oyun olan Canavar’ın sinopsisi şöyle:

Bir imza günü için küçük bir Anadolu şehrine gelmiş olan roman yazarı Kemal Sönmez (Hakan Emre Ünal) yıllardır görüşmediği kuzenleri Aslı (Tülin Özen) ve Derya’yı (Gülçin Kültür Şahin) ziyaret eder. Kız kardeşler bu habersiz ziyarete hazırlıksız yakalanır. İki kız kardeş, Kemal’in de önerisiyle tarifini unuttukları ve yıllardır yemedikleri aile yemekleri “Kapama”yı yapmaya karar verir. Yapması hatırladıklarından kolay, yemesi ise tahmin ettiklerinden zor olan yemek hazırlanırken, Kemal’in ziyaretinin altındaki gerçek sebep ortaya çıkar. 

Canavar’ın künyesi ve yaklaşan temsilleri aşağıda:

Tek perde – 80 dk
Yazan & Yöneten: Tunç Şahin
Yardımcı Yönetmen: Ömer Güneş
Oyuncular: Tülin Özen, Gülçin Kültür Şahin, Hakan Emre Ünal 

Sahne Tasarım: Aslı Dadak, Barış Yıkılmaz
Işık Tasarım: Yasin Gültepe
Ses Tasarım: Safa Hendem
Reji Asistanları:  Şevval Öztay, Mislina Kurtuldu
Kostüm Tasarım: Emre Donmaz 

Yapım: İki Tiyatro
Yapımcılar: Ersan Çongar & Mine Güler
Uygulayıcı Yapımcı: Elif Özge Maltepe

Oyun takvimi

11 Mayıs – DasDas
25 Mayıs – Oyun Atölyesi
1 Haziran – Alan Kadıköy
7 Haziran – Zorlu PSM %100 Studio
9 Haziran – Fişekhane