İkinci “Deadpool” filminden ayrılan Tim Miller’dan “Sonic The Hedgehog” filmi geliyor

Ryan Reynolds’la yaşadığı fikir ayrılıklarının ardından Deadpool 2 filmini yönetmekten vazgeçen Tim Miller, kısa bir süre içerisinde başka bir projeye dahil oldu. Tim Miller yapımcı olarak yer alacağı, kült video oyunu Sonic The Hedgehog‘un sinema uyarlaması 2018’de vizyonda olacak.

Yarı animasyon olarak kurgulanan filmin senaryosunu Evan Susser ve Van Robichaux’nun yazacağı bir süre önce açıklanmıştı. Tim Miller’la birlikte özellikle Fast & Furious serisiyle tanınan Neal Moritz’in de yapımcıları arasında yer alacağı filmin yönetmeni ise Jeff Fowler olacak. Sonic The Hedgehog filmiyle ilk uzun metraj filmini çekecek olan Fowler, Tim Miller’la birlikte Blur Studios ekibinde yer alıyor.

1991 yılında Sega tarafından yayınlanan ve kısa sürede dünya çapında bir fenomene dönüşen Sonic The Hedgehog, 90’lı yılların ortalarından itibaren birçok kez televizyon serilerine uyarlandı. Adventures of Sonic The Hedgehog, Sonic Boom ve Sonic Underground gibi farklı birçok televizyon yapımı üretilen oyunun ana karakteri olan Sonic, Disney animasyonu Wreck-It Ralph‘te kısa bir rolle de olsa ilk kez bir uzun metrajda karşımıza çıkmıştı.