Netflix’ten sıra dışı bir animasyon geliyor: ‘’Love, Death & Robots’’

Birbirinden farklı tekniklerle yaratılmış animasyonlardan oluşan zengin bir görsel şölen bizleri bekliyor. Netflix, ünlü yönetmenlerin yer aldığı bir animasyon antoloji dizisi hazırlığında.

Netflix’in yayınlayacağı ilk animasyon antoloji dizisi Love, Death & Robots’ta, Deadpool ve bu sene yayınlanacak olan Terminator 6’nın yönetmenliğini üstlenen Tim Miller ile Fight Club, The Game ve Gone Girl gibi filmlerin ünlü yönetmeni David Fincher bir araya geliyor. Miller yıllardır bilim kurgu filmleri, çizgi romanları, kitapları ve dergilerinden beslenmiş. Bu projede de biriktirdiği ilham perilerini animasyonla harekete geçiriyor. Proje hakkında konuşan yönetmen, Love, Death & Robots’un hayallerini süsleyen bir iş olduğunu dile getiriyor.

18 farklı hikâyeden oluşacak antolojinin toplam yayın süresi 185 dakika olacak ve her hikâyeye 5-15 dakika ayrılacak. Hikâyelerin her birinin kendine has bir animasyon tarzı olacağı da gelen haberler arasında… Şimdilik elimizde bu 18 kısa animasyondan birer kareden fazlası yok. Fincher ve Miller ikilisinin yetişkinlere hitap eden yeni animasyon projesi için sabırsızlanmamak imkânsız.

love-death-robots-1
love-death-robots-2
love-death-robots-3
love-death-robots-4

Yazı: Merve Coşkun