In The Void organizasyonuyla gerçekleşecek "Nick Drake / Anma Konseri", 25 Kasım'da

Yerli bağımsız müzik oluşumu In The Void’in bir süredir hazırlıklarını sürdürdüğü Nick Drake saygı albümü önümüzdeki yılın başlarında yayınlanacak. Albüm için geri sayım sürerken, efsanevi müzisyenin ölüm yıl dönümü olan 25 Kasım günü Galata’daki Hayrioğlu İş Hanı’nda heyecan verici bir anma konseri gerçekleşiyor.

Henüz tam ismi belli olmayan Nick Drake saygı albümü, tamamı yerli müzisyenlerden oluşan bir derleme olacak. Aralarında Sarp Keskiner, Fanikedi, Can Aydınoğlu & Nilipek, Ertuğrul Güney & Yankı Bıçakçı & Dilara Sakpınar, Bininci Tekil, Enis Çakar, Atay İlgün, Efe Demiral ve nice müzisyenin bulunduğu albüm ilk olarak dijital formatta ardından da fiziksel baskılarıyla yayınlanacak. Albümle ilgili detaylar için önümüzdeki haftalarda takipte kalın!

nick-drake-poster

Nick Drake’in ölümünün 42. yıl dönümünde yine In The Void organizasyonuyla gerçekleşecek olan anma konserinde sahne alacak isimler de şöyle:

Fanikedi
Alper Yıldırım & Egemen Kırkağaç & Eray Gedik & Caner Bozkurt
Mert Alperten
Ezgi İrem Mutlu
Atay İlgün

Galata’daki Hayrioğlu İş Hanı’nda bir atölyede gerçekleşecek olan etkinlikte ilk olarak Nick Drake’in hayatını ablası Gabrielle Drake’in anlattığı 2002 yapımı A Skin Too Few belgeseli gösterilecek. Etkinlikle ilgili detaylar için buraya tıklamanız yeterli.