İngiltere’de 2018 Onur Yürüyüşleri, Sadi Güran imzalı çantalarla yapılacak!

Bu sene İngiltere şehirlerinde düzenlenen Onur Yürüyüşleri’ne katılanlar üzerinde Sadi Güran imzalı homoerotik tek boynuzlu atın yer aldığı bu muhteşem çantalarla yürüyecek!

Foto: Dan Beesan

Uluslararası LGBTİ+ haber sitesi Gay Star News, 2012’den bu yana her sene farklı bir sanatçıya İngiltere’de düzenlenen Onur Yürüyüşleri’nde binlere dağıtmak üzere bir çanta tasarlatıyor. Dünya çapında LGBTİ+ görünürlüğünü kutlamayı amaçlayan proje için geçtiğimiz yıllarda çanta tasarlamış isimler arasında Jean Paul Gaultier, Ian McKellen ve Sharon Osbourne gibi devler yer alıyor.

İnsanın “kendi” olmasının baskılanmaya çalışıldığı ülkelerle dayanışma içinde bulunmanın önemini vurgulayan Gay Star News, çantalar için bu sene Türkiye’den bir sanatçıyla çalışmanın Onur sezonunda insanlara çok değerli bir mesaj ileteceğine inanarak Sadi Güran’a ulaşmış.

Sadi Güran’ın tasarladığı çantalar ilk olarak 26 Mayıs’ta Birmingham Onur Yürüyüşü’nde dağıtıma çıkmalarının ardından Londra, Bristol, Glasgow, Leeds ve Manchester şehirlerinde düzenlenen Onur Yürüyüşleri’nde kapışılacak.

Pride-bag-logo

Sadi Güran, kendisine verilen “dünyanın dört bir yanındaki LGBTİ+’ların dayanışması” teması altında hazırladığı tek boynuzlu at illüstrasyonu için şunları söylüyor:

“Burada içinde bulunduğumuz baskılayıcı ortam, görünürlüğü artırmak adına beni daha da homoerotik çizimler yaratmaya itiyor. Bu teklifin gelmesi bana dünyaları ifade etti. Yaptığım çizimin arkasında yatan temel fikir, insan güzelliğinin esasının farklılıklarımızda yatıyor olması. Çünkü tüm farklılıklarımıza rağmen bir arada durabildiğimizde bizler sihir yaratabiliyoruz.”

Gay Star News tarafından geçtiğimiz yıl dağıtılmış olan çantaları ise ülkesinde yaşadığı korkunç saldırılar nedeniyle Venezuela’yı terk etmek durumunda kalan illüstratör Daniel Arzola tasarlamıştı.

Bu yıl İngiltere’de olup yürüyüşlere katılacaklar Sadi Güran çantalarının dağıtılacağı noktaları öğrenmek için buraya bakabilirler. Bize de ayırın olmaz mı?