"İnsan" tanımını sorguya açan üretimlerden beslenen "Koloni" ziyarete bekliyor

23 Aralık- 3 Şubat tarihleri arasında Abud Efendi Konağı’nda ziyaretçisiyle buluşan Koloni, varoluşun temeline insanı oturtan otoriteyi, bilimsel, toplumsal çalışmaları ve tartışmaları eleştirel bir bakış açısıyla ele alıyor. Modern dünyada aklıyla diğer canlılardan sıyrılan “insan”ın yüceleştirilmesini dil ve toplumsal cinsiyet tartışmalarıyla değerlendiren sergi; Kevser Güler, Derya Bayraktaroğlu ve Aylime Aslı Demir küratörlüğünde gerçekleşiyor. Sergi, odak noktasını insandan daha çok ve daha öncesine dayandırarak, kişiyi farklı bir deneyime davet ediyor.

Screen Shot 2018-01-21 at 14.04.46
İris Ergül, Omurga, 2017 Yapay kürk, lateks karışık malzeme

Koloni’yi oluşturan sanatçı ve katılımcılar bir hayli heyecan verici: Yavuz Erkan, Ursula Mayer, Nilbar Güreş, Erinç Seymen & Uğur Engin Deniz, Daria Matin, Gökçe Yiğitel, Mary Maggic, İris Ergül, Katja Novitskova, Furkan Öztekin, Dynasty Handbag, Aykan Safoğlu, İz Öztat ve Zişan, Kerem Ozan Bayraktar, Mariah Garnett, Umut Yıldırım, Yasemin Nur ve İyi Saatte Olsunlar.

Ursula_Mayer_Atom_Spirit_2016_2017
Ursula Mayer, Atom Spirit, 2016 – 2017 16mm hd transfer, 20’

İstanbulluların bu hafta sergiye yolunu düşürmesini şiddetle tavsiye ederiz. Koloni, İstanbul’daki sergilemesini tamamladıktan sonra 9 Mart itibariyle ise Schwules Museum’da Berlinlilerle buluşacak.

AFİŞ_FİNAL
Yükleniyor...