“İnsanlardan birey olarak nefret ediyorum ama insanlığı seviyorum”

Larry David’in hem yaratıcı ekipte yer alıp hem de kendisinin kurgusal bir versiyonunu canlandırdığı Curb Your Enthusiasm; oyunculara sahnelerin ana hatlarının verilip sıkça doğaçlama kullanılan yapısıyla, –21 yıllık ekran macerasına rağmen– televizyonun en yenilikçi komedilerinden olmayı sürdürüyor. 24 Ekim’de başlayacak 11. sezondan, David’in mizahına susamışları tatmin edecek ilk tadımlık aşağıda:

Seth Rogen, Tracey Ullman, Patton Oswalt ve Vince Vaughn gibi konuk oyuncuların yüzünü gösterdiği fragmanda, baş karakterimiz bilindiği gibi: İnsanlardan birey olarak nefret etse de insanlığı sevdiğini söylemekte. Kadehlerin kaldırıldığı bir masanın keyfini kaçırıyor, trafiğe takılmak için fazla zeki olduğunu düşünüyor ve birilerinin iyileşmesi için dua etmeyi reddediyor. Bu esnada, önceki sezonda kendisini canlandırmak için çalışmalara başlayan Jon Hamm’den acı gerçeği öğreniyor: “Performansa bayıldılar ama karakterden nefret ettiler.”

Konuk oyuncu listesi hayli kabarık olan sezonda ayrıca Kaley Cuoco, Woody Harrelson, Bill Hader, Julie Bowen, Lucy Liu, Ted Danson ve Richard Lewis karşımıza çıkacaklar arasında. Kült komedinin kimi bölümlerinin, küresel salgının dünyayı vurduğu bir gerçeklikte geçeceğini sanıyorduk fakat showrunner Jeff Schaffer’ın açıklamalarına göre planlar değişmiş. Sezonun 2021 sonbaharında prömiyer yapacağı kesinleştiğinde, pandemi sonrası bir zaman aralığının daha anlamlı olacağında karar kılmışlar.