“Invader Zim” filmi Netflix’te yayınlanacak

Nickelodeon’ın 90’lardaki çizgi dizilerini geri döndürme projelerinin ardından  2001-2002 yıllarında yayınlanan çizgi dizi Invader Zim de orijinal seslendirme kadrosuyla birlikte hazırlanacak bir televizyon filmiyle geri dönüyor. Geçtiğimiz yıl San Diego Comic Con’da tanıtımı yapılan Invader Zim: Enter The Florpus filmi, bu yaz Netflix’te olacak.

Dizinin yaratıcısı Jhonen Vasquez’in hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlendiği yeni Invader Zim filmi 90 dakika uzunluğunda. Filmde, seriye ismini veren uzaylı karakteri dünyayı ele geçirmek üzere özel bir görevde göreceğiz. Richard Horvitz, Andy Berman, Rikki Simons ve Melissa Gahn’dan oluşan seslendirme ekibi de yeni filmde aynı karakterleri yaklaşık on beş yıl sonra seslendiriyor.

Nickelodeon’ı bünyesinde bulunduran ve geçtiğimiz günlerde Rocko’s Modern Life’ın yayın haklarını da Netflix’e sattığını duyuran Viacom, Invader Zim: Enter The Florpus için de aynı planı uyguluyor. Netflix’in Invader Zim hakkında Twitter üzerinden yaptığı duyuru aşağıda.