Isınma turu: Anıl Piyancı

Sezon boyunca Zorlu PSM’de eğlenme garantili partiler düzenleyen Thug Life serisi bu defa kapılarını Anıl Piyancı için açıyor. Yerli rap sahnesinin zirve isimlerinden Anıl Piyancı, 24 Ocak akşamı %100 Studio sahnesinde olacak.

1990 İzmir doğumlu Anıl Piyancı’nın rap müzikle tanışmasının izleri arasında Cartel’in henüz o 5 yaşındayken yayınlanan ilk albümü önemli bir yer tutuyor. İzmir’in yeraltı sahnesi aracılığıyla Türkçe rap sahnesinin derinliklerindeki keşiflerine başlayan sanatçı, müzik kariyerine de oldukça genç yaşta atıldı.

Rap müziğin hayatının merkezinde yer almasını istemesini keşfetmesiyle kendi şarkılarını yazmaya başladı ve 2007 yılında kendi imkânlarıyla Yeşil Oda hip hop stüdyosunu kurdu. 2000’lerde başladığı müzik çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Piyancı, prodüktör kimliğiyle yerli hip hop sahnesine pek çok yayın kazandırmanın yanı sıra çok sayıda organizasyonda da yer aldı.

2013 yılında Fuat Ergin, Grogi, Emrah Karakuyu gibi konukları da ağırlayan ilk resmi albümü Zaman Yok’u dinleyicisine ulaştırdı. Aynı sene Emrah Karakuyu ve Şehinşah ile güçlerini birleştirerek yayınladığı “Git” ile büyük bir sıçrayış yakaladı ve ardından paylaştığı “Bi Duman Hiphop” teklisiyle ününü daha da geniş kitlelere ulaştırdı.

Yerli sahnenin tartışmasız en üretken ve çalışkan isimleri arasında bulunan Anıl Piyancı, 2015’i Emrah Karakuyu ile ortak hazırladığı Action albümüyle karşıladı. Action’da ikiliye Sansar Salvo, Kamufle, Patron, Ezhel ve Grogi eşlik ediyordu. 2016 Ocak’ında DJ Artz ile ortak albümü Batı Yakası’nı, 2018’de ise Contra ile Yerden Yüksek’i paylaşan Piyancı, Türkçe rap listelerinin zirve isimlerinden biri olarak sağlam konumunu koruyor.

Yakın dönemde Ezhel ile kafa kafaya verdiği “Kafa10” ve Zeynep Bastık’a eşlik ettiği “Bırakman Doğru Mu?” parçalarıyla çokça konuşulan ünlü rapçi, son teklisi “Kapalı Zindanlara”yı geçtiğimiz aralık ayında yayınladı. Piyancı’nın 2019 faaliyetleri arasında Kaan Boşnak’a eşlik ettiği “Varsın” teklisi de yer alıyor.

Anıl Piyancı’nın 24 Ocak’ta %100 Studio’da gerçekleştireceği performansını kaçırmak istemeyenler biletlerini buradan kapabilirler.

Yükleniyor...