Isınma turu: Patrcik Wolf

200’lerin başlarında hayatımıza giren İngiliz şarkı sözü yazarı, şarkıcı ve multi-enstrümantalist Patrick Wolf bu akşam Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında Studio sahnesinde olacak. Elektronik sesleri ve klasik enstrümanları bir araya getiren özgün tarzıyla tanınan Wolf’un tam orkestrasıyla gerçekleştireceği konser öncesinde ısınma turu atıyoruz.

1983 doğumlu Patrick Wolf 11 yaşından bu yana müzikle ilgilenen; viyola, ukulele ve piyano çalan Wolf, Lycantrophy isimli ilk albümünü ise 2003 yılında Almanya çıkışlı Tomlab etiketiyle yayınladı. İlk albümü takiben yıllar içinde toplam 6 albüm, çeşitli tekliler ve EP’ler yayınlayan Wolf aynı zamanda Arcade Fire, Chicks on Speed, Owen Pallett, The Hidden Cameras gibi pek çok grup ve müzisyenin sahnesinde de viyolasıyla yer aldı. Müzikal tercihleri kariyeri boyunca evrimleşen ve karanlık İngiliz folk tınıları, barok pop, alternative rock, indietronica gibi geniş bir yelpazede üretim yapan Wolf sahne üstündeki etkileyici ve karizmatik performansı ile son on yılların en çok konuşulan genç yeteneklerinden bir tanesi.

Bu akşam için henüz plan yapmadıysanız, önce aşağıdaki parçalarıyla PAtrick Wolf konseri için bir ısınma turu atın, sonra da biletler için buraya tıklayın. Unutmadan not düşelim, gecenin açılışını ise memleketin naçizane dream pop ekiplerinden The Away Days yapacak.

https://www.youtube.com/watch?v=FPjmIF-908E

Bonus: