Isınma turu: Victor Wooten feat. Dennis Chambers & Bob Franceschini

Günümüzde bas gitarın en önemli virtüözlerinden besteci, yazar ve yapımcı Victor Wooten caz/funk davulcusu Dennis Chambers ve caz saksafoncusu Bob Franceschini’nin konuk olarak katılacağı The Victor Wooten Band ile bu akşam ve yarın Zorlu PSM Sahnesinde olacak. Caz dünyasında bas gitarın tanımını yeniden yazan müzisyenlerden biri olan Victor Wooten’ın aile üyelerinden oluşan grubunun bu iki özel konukla beraber vereceği konser öncesinde ısınma turu atıyoruz.

Daha önce 2016 yılında gene Zorlu PSM sahnesinde, aynı konuklarla basları hala kulağımızda tınlayan bir konser veren Victor Wooten, Bass Player Magazine tarafından üç sene üst üste yılın en iyi basçısı seçilen ilk ve tek müzisyen olarak tarihe geçti. Solo kariyerinde 10’un üzerinde albüm yayınlayan efsanevi basçı ayrıca 1988 yılından bu yana bluegrass/funk grubu Béla Fleck and the Flecktones grubunun basçılığını sürdürüyor ve Bass Extremes, Vital Tech Tones gibi oluşumlarla işbirliği yapıyor. Sanatçının diskografisindeki en özel işlerden bir tanesi ise 2008 yılında Stanley Clarke ve Marcus Miller ile beraber SMV adı altında çıkardığı Thunder albümü oldu.

Müzik kariyerinin yanı sıra 2000 yılından bu yana önce Bass/Nature daha sonra ise Victor Wooten’s Center for Music and Nature adı altında tüm enstrümanlara yönelik bir eğitim kampı düzenleyen Wooten, yazları ise prestijli Berklee College of Music’de Victor Wooten/Berklee Summer Bass Workshop adı altında atölyeler düzenliyor.

Caz tarihinin sayılı basçılarından biri olan Victor Wooten’ın Dennis Chambers & Bob Franceschini ile beraber bu akşam ve yarın vereceği performanslar hakkında daha fazla bilgi için buraya, biletler için ise şuraya tıklayabilirsiniz.