Isınma Turu: We Luv Techno! Intense

Yeni yıla günler kala, 2019’a sağlam bir dans gecesiyle veda etmek isteyenler 27 Aralık akşamı Zorlu PSM Turkcell sahnesinin yolunu tutacaklar. Zira memleketin iddialı tekno müzik etkinlik serisi We Luv Techno!, türün sınırlarını zorlamayı seven yeni yıldızlarını Zorlu PSM’ye geri getiriyor. Sónar Istanbul 2019’a damgasını vuran Kobosil ve FJAAK’ın yanı sıra ilerleyen yıllarda ismini daha çok duyacağınıza emin olduğumuz NIKK’in kabin başına geçeceği gece öncesinde ısınma turu atıyoruz.

Kobosil

Son yılların en hızlı yükselen DJ’leri arasında yer alan Max Kobosil, Berlin’de işçi sınıfı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Müzik estetiğini kendi geçmişinin yanı sıra EBM, endüstriyel ve noise ses evrenlerinden besleyerek geliştiren Kobosil elektronik müzik camiasında öncülüğünü yaptığı karanlık, patlayıcı, hızlı ve agresif tekno stiliyle tanınıyor. Kobosil bir yandan Berlin’in efsanevi kulübü Berghain’ın plak şirketi Ostgut Ton etiketiyle müzik yayınlarken, bir yandan da kendi kurduğu R – Label Group etiketiyle dans müziğine daha karanlık bir yaklaşım getiren genç yeteneklere müziklerini yaymak için bir platform sunuyor.

FJAAK (Live)

Sónar Istanbul 2019’daki muhteşem performanslarından sonra, We Luv Techno! serisinin 2019’daki son ayağında dans pistini bir kez daha kutsayacak olan Berlin çıkışlı ikili FJAAK şüphesiz son yılların gözde oluşumlarından bir diğeri. Özellikle 2015’te yayınladıkları “Unten/Oben” teklisiyle zaten hızla yükselmekte olan kariyerlerine eleştirmenlerden tam not alarak bir de mihenk taşı ekleyen FJAAK, enerjik, spontane ve sofistike karakterleriyle ayrışan canlı setlerinden biri için yeniden Zorlu PSM sahnesinde olacak.

NIKK

Almanya’da dilden dile yayılan bir şöhrete sahip yeni nesil DJ – prodüktörler arasında yer alan NIKK, geleceğin yıldız kadrosuna ismini şimdiden yazdıran, özel bir yetenek. Ülkenin önemli kulüplerinden biri olan Spandau20’nin resident DJ’i NIKK, house ve tekno türlerini kendi özel harmanıyla bir araya getiren setleriyle Almanya’daki tüm önemli kulüplerin kabinlerine de konuk olmaya devam ediyor.