İstanbul Comics & Arts Festival’da ne var ne yok?

İstanbul Comics & Art Festival, 8-9-10 Eylül’de ziyaretçileri ile buluşacak. Geri sayımını başlattığımız festivalde üç gün boyunca neler olacak, etkinlikler, söyleşiler ve dahasına yakından bakıyoruz.

Bu yıl da Moda’daki Club Quartier’de gerçekleşecek olan İstanbul Comics & Arts Festival’da söyleşilerden stop motion atölyelerine, kaykay sergisinden film gösterimlerine kadar sayısız etkinlik gerçekleşecek. Üç gün boyunca sürecek olan festival programının detaylarına göz atıyoruz.

8 Eylül’de Bant Mag. organizasyonuyla Bant Mag. Havuz / Bina’da gerçekleşecek olan açılış partisinde Grup Ses, Da Poet ve Bant Mag. ekibi DJ kabininde olacak. Etkinlikle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.  

Tek günlük ve kombine olarak satışa çıkan biletleri buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Atölyeler

Geçtiğimiz sene festivalin en çok ilgi gören etkinliklerinden olan atölyeler, bu sene yine keyifli zaman geçirebileceğiniz seçenekleri ile karşımızda. Birçok farklı disiplini bir araya getirecek olan atölyeler üç gün boyunca Club Quartier ziyaretçileri ile buluşacak. Comic drawing (çizgi roman çizimi), illüstrasyon, hand lettering, kağıt kesme, kolaj, stencil, suluboya, mandala, book binding (kitap bağlama), origami lamb (origamiden lamba), marker, fanzin, animasyon ve karakter atölyelerinden hoşunuza giden atölyelere, festival boyunca katılabilirsiniz. Atölyelerle ilgili detaylı bilgiye festivalin olduğu dönemde, İCAF’ın web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Havuz Başı Animasyon Kuşağı
Club Quartier’de bulunan havuzun başına kurulacak olan özel sinema alanında yapılacak olan animasyon film gösterimleri, bu sene urban temasından yola çıkılarak seçilen kısalardan oluşuyor. Bu yılki animasyon seçkisi Melis Balcı’ya ait.

Screen Shot 2017-08-24 at 17.19.06

Seminerler
Bu sene de birçok çizer, illüstrasyon sanatçısı ve yaratıcı ismi ağırlayacak olan İCAF’ta yakında detayları belli olacak söyleşilere katılacak isimler arasında Emrah Ablak, Erdil Yaşaroğlu, Yıldıray Çınar, Sedat Girgin, Kutlukhan Perker, Ethem Onur Bilgiç, Furkan Birgün ve dahası yer alacak. Detaylı program çok yakında açıklanacak.

Kaykay Sergisi
Bugüne kadar birçok başarılı çalışmaya imza atmış tasarımcı ve illüstratörlerin tasarladığı kaykayların yer alacağı sergi, İstanbul Comics and Arts Festival kapsamında ziyaret edilebiliyor olacak. Sergiyle ilgili detaylar için gözünüz bizde olsun.

icaf_24_09_2016-265