İstanbul Film Festivali 40. yaşına yeni formatıyla giriyor

2021’e adaptasyon sürecindeyken, seyrini hayli merak ettiğimiz kültür sanat etkinliklerinin festival ayağından güncel haberler duymaya başladık bile. İstanbul Film Festivali, 2020’den devraldığı yenilikçi festival anlayışını 2021’de de sürdürüyor.  

Festivalin 2021 edisyonu için başvurular açıldı. Bu yıl 2 Nisan’da çevrimiçi olarak başlayacak festival, haziran ayına gelindiğinde yarışmalı kategorileriyle salonlarda, açık havada ve eş zamanlı çevrimiçi platformda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu aşamada Türkiye Sineması filmleri,  Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması olmak üzere 3 ayrı başlık altında gösterime çıkacak.  

40. İstanbul Film Festivali’nde Türkiye Sineması danışma kurulunu ise Engin Ertan, Kaan Karsan, Nil Kural ve Esin Küçüktepepınar oluşturuyor.  

2020-2021 yapımı filmleri kapsayan online başvurular film.iksv.org üzerinden gerçekleştirilecek. Festivalin değerlendirmelerine 60 dakikadan uzun kurmaca, 30 dakikadan uzun belgesel ya da 20 dakikadan kısa filmleri dahil edeceği açıklandı. Son başvuru tarihi 26 Mart 2021. 

Yazı: Melike Karabaş

Yükleniyor...