İşte “American Crime Story: Impeachment”ın Hillary Clinton’ı

Ryan Murphy’nin yaratıcı zihninden çıkan, iki sezonuyla da ödüllere doymayan American Crime Story; verdiği üç yıllık aranın ardından, heyecan dozumuzu yükselten bir sezonla dönüş yapıyor. İlk sezonda O.J. Simpson davasına, ikinci sezonda Versace suikastine taze bir yorum getiren seri; Bill Clinton’ın Monica Lewinsky ile -neredeyse başkanlığının fesh edilmesine yol açan- ilişkisi aracılığıyla bünyeleri entrikaya doyuracak.

Edie Falco ilk kez bir Ryan Murphy prodüksiyonunda

Üçüncü sezonun yıldızları bir bir tanıtılmaya devam ediyor. Başkan Clinton’a Clive Owen, Lewinsky’ye Beanie Feldstein, bu olayı basına sızdıran Linda Tripp’e ise Sarah Paulson’ın hayat vereceğini öğrenmiştik. Kadroda ayrıca Billy Eichner, Annaleigh Ashford ve Betty Gilpin var. Aranan Hillary Clinton da nihayet bulundu: kendi kuşağının en yetenekli isimlerinden olan, Nurse Jackie ve Sopranos’tan anımsanabilecek oyuncu Edie Falco.

American Crime Story: Impeachment adını taşıyacak üçüncü sezonun normal şartlarda Eylül 2020’de yayımlanması bekleniyordu fakat pandemi nedeniyle zorunlu bir rötar gerçekleşti. Olay; Lewinsky, Tripp ve -Clinton’a cinsel istismar davası açan- Paula Jones’un bakış açılarından ele alınacak. Bu sezon da yine bir Jeffrey Toobin kitabından ilham alıyor: A Vast Conspiracy: The Real Story of the Sex Scandal That Nearly Brought Down a President.

Yükleniyor...