BBC First, Türkiye yayınına başlıyor

Ekranların yoğun kullanımda olduğu bugünlerde izleme önerilerinin altına eklenecek yeni bir haber… BBC Studios’un drama kanalı BBC First, 27 Mayıs’ta Türk Telekom Tivibu platformu aracılığıyla Türkiye’de yayına başlayacak. BBC Earth, BBC World News ve CBebbies‘den sonra Türkiye’nin BBC bünyesindeki dördüncü kanalı olacak BBC First’te ilgi çekici bir yayın akışı bizi bekliyor. Yayının ilk günü Les Misérables, Mallorca Files ve ilk kadın doktorla geri dönen Doctor Who’nun ön gösterimleri var.

Diğer BBC First içeriklerinin arasında entrikalı bir medya imparatorluğunu konu alan ve başrolünde Richard Gere’in yer aldığı MotherFatherSon; Gianni Versace suikastının gerçek hikâyesini anlatan American Crime Story, Benedict Cumberbatch’li Bir Ayrılık Hikayesi: Brexit ve daha birçok popüler yapım yer alıyor. 

BBC Studios MENA Bölgesi Başkan Yardımcısı Natasha Hussain’in konuya dair açıklaması şöyle: “Dünya’nın spot ışığı İngiliz dramaları üzerinde parlarken, Türkiye’deki ağımızı BBC First kanalı ile genişletmekten heyecan duyuyorum. BBC, bu türdeki orijinal hikâye anlatımı ve yüksek prodüksiyon değerleri ile güçlü bir üne sahip. Türkiyeli izleyicilerin Türk Telekom Tivibu aracılığıyla BBC First’teki benzersiz hikâyeler ve unutulmaz karakterlerle buluşması için sabırsızlanıyorum.” 

Yazı: Cansu Çubukçu