J. Hakan Dedeoğlu’nun ilk romanı “Bunu Biz İstedik İstanbul” çıktı

İstanbul’da eşi görülmemiş bir kar fırtınası, paralel hayatlardan Babil’e ışınlanmış yedi kişi, gizemli bir şekilde yayın yapan antika bir radyo, şehri kurtarmanın yolunu bulduğunu iddia eden radyocu Kaan Mordoğan ve tüm bunların ortasında kalan müzisyenimiz Derya Deniz… 

Açıkçası bu haberi paylaşmak için bir süredir gün saymaktaydık. O gün nihayet geldi: Bant Mag.’ın kurucularından J. Hakan Dedeoğlu’nun kaleme aldığı roman Bunu Biz İstedik İstanbul basıldı, muhtelif kitapçılara dağıtıldı ve artık okuyucusuyla buluşmaya hazır. Karakarga yayınevi tarafından basılan Bunu Biz İstedik İstanbul, J. Hakan Dedeoğlu’nun ilk romanı ve bu fantastik romana kapağında ve içerisinde Sadi Güran’ın illüstrasyonları eşlik ediyor.

Roman, eşi görülmemiş bir kar fırtınası sırasında, paralel evrenlerdeki İstanbullardan bir araya gelen sekiz yabancının başlarından geçenleri konu ediyor. Karakterlerin her biri, İstanbul’un başına gelen farklı bir felaketin tanığı. Onları bir araya getiren yer ise Babil isimli bir konser mekânı. Tüm hikâyeleri birbirine bağlayan da kitabın merkezindeki müzisyen Derya Deniz’in radyocu Kaan Mordoğan ile yaptığı canlı yayın bağlantısı…

Bu arada Bunu Biz İstedik İstanbul, J. Hakan Dedeoğlu ve Sadi Güran’ın bir araya geldiği ilk kitap çalışması değil. İkili 2017 Mayıs’ında Osmanlı’da bilinen ilk vampir/hortlak hadisesini hayal ederek aktaran Tırnova 1883: Rumeli Kabusu’nu yayımlamıştı.

Şimdi sizi Bunu Biz İstedik İstanbul’un fantastik dünyasından alıntılarla baş başa bırakma zamanı. Devamı için buraya ya da en yakın kitapçıya.

“Sahneden inip üç gündür kader yoldaşım haline gelen, yeni dostlarımın yanına geçtim ve kendime bir bar taburesi çektim. Gerçek miydiler? Ben gerçek miydim? Yoksa lanetli bir fasit dairenin içinde takılı mı kalmıştım? Çabam anlamak içindi. Şayet tanıştığım bu yeni yüzler gerçekse hayat hakeminden mola isteyip biraz soluklanmam ve bana anlattıklarını sindirmem gerekecekti. Yok eğer gerçek değillerse de acilen bir hastaneye yatırılmam icap ediyordu.”


Yükleniyor...