J.K. Rowling, Hogwarts’ı evinize getiriyor

Dünyaca ünlü fantastik roman serisi Harry Potter’ın yazarı J.K. Rowling, pandemi günlerinde evden çıkamayanlar için Harry Potter at Home adı taşıyan yeni bir platform hazırladı.  

Bu yeni Harry Potter platformu, Rowling’in daha önce Pottermore olarak isimlendirdiği ve daha sonra Wizarding World adıyla markalaşan web sitesinin kapsama alanını genişletiyor. Evde kalan çocuklara, ailelere ve serinin tüm fanlarına hitap eden site Rowling’e göre hem eğitici hem de eğlendiren içeriklere sahip. 

“Evlere kapandığımız sırada çocukları eğlendirmek ve ilgilenmek için çalışan ebeveynler, öğretmenler ve bakıcılar biraz büyüye ihtiyaç duyabilir. Bu yüzden Harry Potter at Home adlı sitenin duyurusunu yapmaktan memnuniyet duyuyorum.” sözleriyle geçtiğimiz günlerde Twitter’dan serinin takipçilerine haberi veren yazar, sitenin özellikle Harry Potter’la yeni tanışacaklar için yaratıldığını ancak seriyi seven herkesin kendine göre bir şeyler bulabileceğini söylüyor. 

Harry Potter kitaplarının Amerika ve İngiltere’deki yayıncıları Bloomsbury ve Scholastic’in katkılarıyla oluşturulan sitede meraklıları için makaleler, sözlük, karakter rehberi, bulmacalar, testler ve bir de ilk kitap Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın ücretsiz dinlenebilecek sesli versiyonu bulunuyor. Üstelik kitabın birden fazla dil seçeneği de mevcut. Site şu anda “Hogwarts’ı size getiriyoruz” sloganıyla yayında. 

Yazı: Feyzan Aybar