Jake Gyllenhaal, gerilim filmi "Life"ta Ryan Reynolds'la birlikte rol alacak

Senaryosunu Deadpool‘un senaristleri Paul Wernick ve Rhett Reese’in yazdığı bilim kurgu gerilim filmi Life‘ın oyuncu kadrosu şekilleniyor. Daha önce Ryan Reynolds ve Rebecca Ferguson’un rol alacağı açıklanan filme Jake Gyllenhaal da dahil oldu.

Yapılan açıklamalara göre Jake Gyllenhaal’un filmde canlandıracağı karakter için ilk olarak Ryan Reynolds düşünülmüş. Fakat Reynolds’ın Patrick Hughes filmi The Hitman‘s Bodyguard‘da da rol alacağı ve iki filmin çekim takvimlerinin çakışıyor olması sebebiyle söz konusu rol Gyllenhaal’a verilmiş. Ryan Reynolds yine de filmde başka bir rolle karşımıza çıkacak.

Geçtiğimiz yılın dikkat çeken filmlerinden Tom Hardy, Gary Oldman ve Noomi Rapace’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı Child 44‘un yönetmeni Daniel Espinosa’nın yönetmenliğini üstleneceği film, bir grup astronotun Mars’ta bulunan canlılarla yaşadığı tehlikeli olayları konu edecek.

Bu arada önümüzdeki ay başrolünde Jake Gyllenhaal’u izleyeceğimiz bir başka film daha vizyona giriyor. Kanadalı yönetmen Jean-Marc Vallée’nin Demolition isimli filminde ünlü oyuncuyu Naomi Watts ve Chris Cooper’la birlikte izleyeceğiz. Filmin vizyon tarihi 8 Nisan.