Jake Gyllenhaal ve Benedict Cumberbatch, yeni Alfonso Gomez-Rejon filminin başrollerinde

Bu seneki Filmekimi programının en büyük merak uyandıran filmlerinden Me and Earl and the Dying Girl‘ün yönetmeni Alfonso Gomez-Rejon’un yönetmenliğini üstleneceği The Current War‘un oyuncu kadrosu şekilleniyor. Thomas Edison ve George Westinghouse arasındaki rekabeti konu edecek filmde söz konusu karakterler için en kuvvetli adaylar Jake Gyllenhaal ve Benedict Cumberbatch.

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Jeff Bridges’lı bilim kurgu filmi The Giver‘ın senaristi Michael Mitnick’in senaryosunu yazacağı film, Gomez-Rejon’un yakında vizyona girecek iki filminden biri. American Horror Story ve Glee dizilerinin birçok bölümünü çeken yönetmenin, bu sonbaharda çekimleri başlayacak olan filmi Collateral Beauty’de başrolde Will Smith’i izleyeceğiz. The Current War filminin prodüksiyonun önümüzdeki yılın bahar aylarında başlaması ve 2017 başlarında filmin vizyona girmesi planlanıyor.

Uzun süredir gündemde olan ve Ben Stiller’dan Timur Bekmambetov’a birçok ismin yönetmenlik için gündeme geldiği filmde, Sacha Baron Cohen ismi de başrollerden biri için anılmıştı. 2012’de Bekmambetov film için kullanılacak senaryoyu da hazırlamış olmasına rağmen proje hayata geçmemişti.

Henüz hangi oyuncunun Edison hangi oyuncunun Westinghouse için düşünüldüğü bilinmiyor. Fakat gelen haberler, Gyllenhaal ve Cumberbatch ikilisinin söz konusu film için anlaşma imzaladığı yönünde. Bu sonbaharda Gomez-Rejon gibi bir başka projesiyle meşgul olacak Gyllenhaal’u yakın zamanda izleyeceğimiz ilk film Nocturnal Animals isimli gerilim romanının uyarlaması olacak. Doctor Strange, The Yellow Birds ve Jungle Book: Origins ‘in de aralarında bulunduğu, halihazırda hazırlık aşamasında olan tam beş filmde yer alan Benedict Cumberbatch de önümüzdeki yıllarda adını en fazla duyduğumuz aktörlerden biri olacak gibi gözüküyor.