Jakuzi’den 2 parçalık EP: “Açık Bir Yara”

Son albümü Hata Payı’nın üzerinden 2 yıl geçen Jakuzi, yeni stüdyo kayıtlarıyla karşımızda. 2 parçadan oluşan Açık Bir Yara EP’si City Slang etiketiyle yayımlandı.

“Açık Bir Yara” ve “Hiç Işık Yok” isimli yeni parçalar, Jakuzi’nin duygulu retro pop dünyasında yeni kapılar açıyor. Hatta ikisi de farklı kapılar açıyor. “Açık Bir Yara”da daha soyut ve soğuk temaların hâkimiyetinde; “Hiç Işık Yok” ise dans pistlerine göz kırpan, çarpıcı ve akla yapışan türden düzenlemelere sahip. Kutay Soyocak ilk parçanın prodüksiyonu için Second grubundan Kerem Brumend’le, 2. parça için de Boy Harsher, EMA, The Soft Moon gibileriyle çalışmış Maurizio Baggio’yla güçlerini birleştirmiş.

EP’deki parçaların pandemi sürecinden önce yazıldığını ama geleceğe dair belirsizlik sebebiyle yayımlamak için beklediklerini söylüyor Jakuzi basın bülteninde. Parçaların bugünlerdeki ruh hâllerini yansıttığını düşünmüş ve paylaşmaya karar vermişler. “Açık Bir Yara” ve “Hiç Işık Yok”un sıradaki albüm için de ipuçları taşıdığına dikkat çekiyorlar.

Kapak tasarımı, Palmiyeler ve Kilink’in sesi olarak tanınan ve son yıllarda harika animasyon kliplerle de karşımıza çıkan Mertcan Mertbilek imzalı.