Jam Session 2. hafta programında sizi neler bekliyor?

Jam Session’ın bu haftaki gündeminde yine İstanbul’un karşılıklı merkezlerinden farklı sesler yükseltmek var. Geçtiğimiz haftayı Batuhan Polat, Hedonutopia, Ponza, Jakuzi, DJ Yaman, Çerikunda performansları ve Melikşah Altuntaş & Caner Özyurtlu’nun sohbeti ile geride bırakan Jam Session programında önümüzdeki günlerde nerede neler dinlenebilecek, gelin bakalım.

Jam Session 13 Mart Cuma akşamı İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu yakasında devam edecek. Şarkıcı / şarkı yazarı Simge Pınar, Bant Mag. Havuz / Bina’daki ikinci konserini Cuma akşamı Jam Session kapsamında veriyor. Kendi hikâyesini yarattığı duru melodilerle kaydeden ve canlı performanslarında bu hikâyeyi etkileyici bir şekilde paylaşan Simge Pınar, prodüktörlüğünü Harun Tekin’in üstlendiği ilk albümü Güzel Şeyler’i Nisan 2019’da yayınlamıştı.

Jam Session programı aynı akşam Bebek’te House of Fuzuli’de (Backyard) Fuzuli Sound’un rock, funk ve pop repertuvarına yer veren performansıyla sürecek.

14 Mart Cumartesi akşamı arkaoda Jam Session sahnesine, 2013 yılına en büyük sürprizlerinden biri olan “Kime Ne” adlı tekliyi bırakan ve global sahnede büyük ses getiren İnsanlar konuk. DJ Barış K ve Orient Expression projesiyle tanınan Cem Yıldız’ın ortaklığı, Anadolu Alevi şiirlerinden aldığı kökleri şamanistik bir tekno – folk süzgecinden geçirerek  kendine ait sesler yaratıyor. İnsanlar son olarak hibrit tekno folk’unu “Demedim Mi” adlı epik yayını altında paylaştı.

İnsanlar performansının ardından ise Jam Session için arkaoda kabininde Müstesna Records’ın da kurucusu olan DJ Ece Özel’in Özel Zevkler serisi Glasgowlu MR TC’yi konuk alacak. Efsane label Optimo etiketi ile yayın yapan ve Night of the Jaguar adlı altında etkinlikler düzenleyen MR TC ve Ece Özel’in müzik yolculuğuna kapılıp sürüklenmeye hazır olun.

Jam Session’ın ikinci haftasının son performansı için Blok Mekan’dayız. 15 Mart Pazar akşamı çıkışını 2015’te Yol EP’siyle yapan şarkıcı / şarkı yazarı Fırat Akarsel sahnede olacak. Fırat Akarsel son olarak geçtiğimiz sene Omuzlarında Yaz teklisini paylaşmış ve müziğinde farklı tavırlar ve duygu hallerini araştırmaya devam edeceğinin sinyallerini vermişti.  

Yükleniyor...