Jam Session’ın bir ay sürecek konser ve söyleşi maratonu başlıyor

İstanbul’un iki yakasını bir ay boyunca konserler, partiler ve söyleşilerle donatacak Jam Session’ın 2020 programı tam anlamıyla göz kamaştırıyor. Festivalin bir aylık takviminde bizi neler beklediğine bir bakalım…

Programında birçok özel ismi bir araya getiren Jam Session etkinliklerine ev sahipliği yapacak mekânlar Ağaç Ev, arkaoda, Bant Mag. Havuz / Bina, Blok Mekan, House of Fuzuli (Backyard), Nayah ve Salon İKSV olacak.

Mart ayı boyunca sürecek maratonda onlarca harika isim canlı performanslarıyla karşımıza çıkacak. Yerli sahnede son yıllarda iyice ivmelenen synthesizer temelli müziklerin dikkat çekici temsilcileri, Jam Session kapsamında Salon İKSV sahnesindeler: Lin Pesto, Jakuzi, Islandman, Ikaru, Elz & The Cult, Brek ve Hedonutopia, bir aylık programın heyecan yaratan isimlerinden bazıları.

Festivalin bir diğer merkezi olan arkaoda’da da merak uyandıran canlı performanslar ve DJ setler var. Avrupa’daki elektronik müzik festivallerinin aranan ekiplerinden biri olan İnsanlar, yeni nesil şarkı yazarlarından Batuhan Polat ve yüksek sahne enerjisiyle bir psikedelik rock güzellemesi sunacak Ponza, arkaoda’nın konser takviminde bulunuyor. Ayrıca yine Jam Session kapsamında arkaoda’da Yaman, Çerikunda ve Özel Zevkler: Mr. TC & Ece Özel DJ setlerini de dinleyebileceksiniz.

Bant Mag. Havuz / Bina’da da Jam Session boyunca özel performanslar ve söyleşiler gerçekleşecek. Son olarak Biz Böyleyiz filminde bir parçasını duyduğumuz İstanbullu müzisyen ve besteci Simge Pınar, ilk teklisinin ardından Ocak 2020’de düzenlediğimiz Demonation Festivali’ndeki performansıyla bir kez daha kalbimizi çalan Alican İpek ve son yıllarda yayınladığı teklileriyle bir albüm oluşturmaya doğru yol alan Melike Şahin, Jam Session kapsamında Bant Mag. Havuz / Bina sahnesinde. Festival boyunca Melikşah Altuntaş da sürpriz konuklarıyla tematik sohbetlere koyulacağı söyleşilerle Bina’nın en üst katında olacak.

Jam Session’ın geniş programında Fikri Karayel, Can Ozan, Fırat Akarsel, Fuzuli Sound, Soul Stuff, Uncle James & Nephew Burak ve Bluestaff da bulunuyor. Festival programına dair detaylar için bantmag.com’u ve @theirishspirit Instagram hesabını takipte kalınız!