Jam Session konseri öncesinde: Mertcan Mertbilek (Palmiyeler)

Jam Session konserleri kapsamında 10 Mart Cumartesi akşamı Bant Mag. Havuz / Bina’da solo performansıyla sahne alacak Palmiyeler ve Kilink üyesi Mertcan Mertbilek, sorularımızı yanıtladı.

Fotoğraf: Kıvılcım Güngörün

İlk solo konserini geçtiğimiz günlerde verdin. Senin için nasıl bir deneyimdi?

Aslında ikinci sayılır, yıllar önce bir kez arkaoda’da çalmıştım Kağıt Kalem Makas adıyla. Geçen günlerde verdiğim diğer konser de oldukça iyi bir deneyimdi, grup olmadan çalmak daha zor  ama kafana göre çalabildiğin için de eğlenceli.

Solo konserinde dinleyicileri neler bekliyor? Yalnızca Palmiyeler şarkıları mı çalıyorsun?

Solo konserde yayınlanmamış bir iki şarkı dışında birkaç palmiyeler şarkısı ve bazı eski Kilink şarkıları çalıyorum. Dinleyicinin önerisi olursa onları da çalmayı deneyebilirim.

Palmiyeler cephesinde yeni gelişmeler var mı? Önümüzdeki aylarda yeni yayınlar, konserler olacak mı?

Palmiyeler cephesi gelişmelerle dolu, önümüzeki günlerde yeni single’ımızı yayınlıyoruz. Yaklaşan albümden ilk single çalışmamız olacak. Albümü de tamamladık, single’ların ve tüm albümün yayın tarihlerinin yaklaşmasını bekliyoruz. Ayrıca gelecek aylarda Antalya ve İzmir konserlerimiz var. Antalya’da ilk defa çalacağız, heyecanlıyız.

Mertcan Mertbilek, Barlas Tan Özemek ve Özgün Semerci’nin sahne alacağı etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.