Jamie Lee Curtis bir eko-korku çizgi romanı hazırlığında

1978’de Halloween’deki rolüyle yıldızı parlayan Jamie Lee Curtis, Halloween Ends ile korku dolu seriye veda edecek. Anlaşılan türe olan yatkınlığını farklı mecralara taşımak niyetinde. Titan Comics’ten yayımlanacak çizgi romanı Mother Nature, önümüzdeki sonbahar raflarda olacak.


Eko-korku türündeki kitap Jamie Lee Curtis ile Halloween (2018) ve Halloween Kills’in  (2021) yapımıcılarından biri olan yönetmen ve yazar Russell Goldman tarafından kaleme alındı. Anlatıya çizimleriyle Karl Stevens hayat verdi. Mother Nature aynı zamanda Curtis tarafından yönetilecek aynı isimli korku filminin senaryosuna da uyarlanacak.

Kendini çevreci olarak tanımlayan Jamie Lee Curtis, bu hikâyeyi ilk olarak 19 yaşındayken düşünmüş. “İnsan ve doğa arasındaki dengesiz ilişkinin her zaman farkındaydım ve genç olmama rağmen, doğanın kazanacağını her zaman biliyordum.” diyor. Karl Stevens’ın çalışmalarının uzun zamandır hayranı olduğunun altını çizen Curtis, hikâyesinin bir çizgi romana evrilmesinden dolayı çok heyecanlıymış.

Çizer Karl Stevens da Mother Nature’daki karakterlerin derinliği kadar verdiği ekolojik mesajın iyi bir çizgi romana elverişli olduğunu söylüyor. Projenin ortakları Titan Comics ve Blumhouse ile birlikte çalışmanın da bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Stevens, Mother Nature için şimdiden “Kariyerimin en iyişi!” tanımını yapıyor.

jamie lee curtis mother nature
Mother Nature ne hakkında?

Çizgi romanın baş karakteri Nova Terrell, Cobalt Corporation isimli şirketin deneysel petrol çıkarma projelerinin birinde gizemli şekilde babasını kaybeder. Ölümüne tanık olduğu babasının intikamını almak için ayaklanma başlatan Nova, petrol şirketini yerle bir etmek için planlar yapmaktadır. Şirketin derinlerine indikçe Mother Nature projesinin gerçek yüzüyle ve New Mexico’nun küçük kasabası Catch Creek’te uzun süredir uykuda olan ve her şeyi yok etmeye hazırlanan dehşet verici bir varlıkla karşılaşmasının ardından olaylar iyice karanlık bir havaya bürünür.

jamie lee curtis mother nature

Yazı: Elif Çelik