Jane Weaver’dan post-normal zamanlar için pop

Son iki albümüyle kosmiche, krautrock, post-punk gibi janrlar arasında süzülen İngiliz müzisyen Jane Weaver, 5 Mart 2021’de yayımlanacak yeni uzunçalarından ilk tekliyi dinlemeye açtı. Funky pop hissiyatının ön plana çıktığı yeni parçanın ismi “The Revolution of Super Visions”.

Albüm duyurusunda “Herkes sosyal medyadan, eşitsizlikten ve dünya liderlerinin ölmekte olan bir gezegene yansıttığı toksik erkeklikten bıkmış durumda” diyen müzisyen, yeni albümünde bilinçli olarak pozitif hislere yöneldiğini söylüyor. Zira “The Revolution of Super Visions”, şimdiye dek kendisinden dinlediğimiz en coşkulu ve groove odaklı parça olabilir. Prince’i çağrıştıran gitarları ve oyuncu vokal melodileriyle akla kazınan parça, Jane Weaver’ın “post-normal” zamanlara yaraşır gördüğü pop tınılarının devamı için ağzımızı sulandırmakta.

Flock isimli yeni Jane Weaver albümü Fire Records etiketiyle yayımlanacak. Albümün basın bülteninde İngiliz müzisyenin, kendisinin en gerçek hâline ulaşma çabasının altı çiziliyor. Buhran ve krizlerle dolu 2020’nin müzisyenlerin üretimlerine yansımalarının illa karanlık olmasının gerekmediğini, müziğin gerçeklerle başa çıkmak adına farklı misyonlarının olabileceğini bir kez daha hatırlatıyor Jane Weaver. 2021 baharını karşılayacak yeni albüm için sabırsızlanmamak mümkün değil. 

2017 çıkışlı Modern Kosmology albümünü şarkı şarkı Jane Weaver’dan dinlediğimiz ve Ethem Onur Bilgiç’in albümdeki 10 parça için illüstrasyonlar hazırladığı röportajımız için buraya tıklayarak Bant Mag. No:60’a ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...