Janet Jackson kendi hikâyesini anlatıyor

“Bu benim hikâyem. Kendim anlatıyorum, başkasının gözünden değil.” diyor Janet Jackson, 2 bölümlük belgesel Janet’ın teaser klibinde. Hazırlık süreci 5 yıla yayılan belgesel, Ocak 2022’de yayımlanacak. Yani kendi adını taşıyan ilk solo albümünün 40. yıl dönümünde.

Belgeselden yayımlanan ilk fragmanda Paula Abdul, Missy Elliot, Mariah Carey gibileriyle yapılmış söyleşilerden kesitler görüyoruz. Missy Elliot, Janet hakkında “Benim için süperstar olmak böyle bir şey.” diyor, biz de kendisine katılıyoruz tabii ki. Çocuk yaşta şöhrete kavuşan ve hayatı boyunca gözler önünde olan Janet Jackson’ın öyküsünü; daha önce hiçbir yerde paylaşılmamış arşivlik videolarla anlatacak belgeselin yönetmen koltuğunda Ben Hirsch var. Kendisi son olarak ağır siklet boksörler Frank Bruno ve Mike Tyson’ın rekabetine odaklanan Bruno v Tyson belgeselini çekmişti. 

Çekimlerin büyük kısmı 2018’de, Janet’in babası Joe Jackson’ın hayatını kaybettiği dönemde yapılmış. Yapımcı kadrosunda yer aldığı belgeselde Janet Jackson’ın hayatına dair birçok sır perdesinin aydınlanacağı söyleniyor. Michael Jackson’ın 2009’daki ölümü ve sonrasında yaşananlar da masaya yatırılacak. 4 saatlik belgeselin diğer odak noktaları arasında uzun bir aradan sonra sahneye dönüş motivasyonları ve annelik deneyimi de var.

1986 tarihli hit şarkısı “Control” eşliğinde hazırlanan ilk Janet fragmanı için buraya.