Jim Gaffigan’lı “Light from Light”tan fragman

Komedyen ve Tony Ödülü Adayı Paul Harrill, Light from Light filmi ile korku filmlerinden alışık olduğumuz hayalet, paranormal olay ve perili ev konseptlerini “jump-scare” tarzından kurtarıyor ve  bunlarla insan doğasına dair felsefi bir yaklaşım getiriyor. Ocak ayında Sundance Film Festivali’nde ilk gösterimi yapılan filme yönelik ilk eleştiriler olumlu yönde olmuştu.

Jim Gaffigan ve Marin Ireland’ın başrolü paylaştığı filmde, Ireland’ın karakteri Sheila, bir takım gizemli olayları araştırmak için Tenneese’deki bir çiftlik evine gidiyor ve orada yakın zamanda dul kalan ve eşinin hâlâ onunla birlikte olabileceğini düşünen Richard ile tanışıyor. Bu araştırma daha sonra Sheila’nın oğlu Owen ve sınıf arkadaşı Lucy’yi de içine çekerek iki genci kendi hayatlarındaki gizemlerle karşı karşıya getiriyor. 

Açıklamalara göre, iki başrolün de daha önce yer almadıkları bir film türü olmasına rağmen iki oyuncu da senaryoya şüpheden ziyade hassasiyet ve merakla yaklaştı. Genel olarak komedyen kişiliğiyle seyirci karşısına çıkan Gaffigan bir röportajında, modern sinemada oyuncuların belirlenmesi ile ilgili şöyle bir yorum yaptı: “Yapımcılar bunu istemiyor: ‘Bakalım; lahanayla ilgili yaptığı şakayı beğendim ama acaba bu ciddi rolü oynayabilecek mi?’ Kimse risk almak istemiyor. Bunu anlıyorum. Ama aldığım rollerdeki bazı insanlar, hatta stand-up’ımı izleyen bazı insanlar basit komedinin ötesini görebiliyor.”

Amerika’da kasım ayının farklı tarihlerinde vizyona girecek filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz:

Yazı: Cansu Çubukçu