Joaquin Phoenix'ten “Joker”ın devamına yönelik açık kapı

Todd Phillips filmi Joker, dünya prömiyerini yaptığı 76. Venedik Film Festivali’nde aldığı övgülerle büyük beklenti yaratmış, festivalden Altın Aslan’la dönmüştü. 11 dalda aday gösterildiği 92. Akademi Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu (Joaquin Phoenix) ve En İyi Film Müziği (Hildur Guðnadóttir) ödülleriyle eve dönen yapımın büyük başarısı, sonrasında bir devam filmi gelip gelmeyeceği üzerine söylentilere sebep olmuştu.

Hem Phillips hem de Phoenix karaktere dair keşfedilecek daha çok alan olduğu konusunda hemfikir olsa da devam filmine dair belirsizlik sürüyor anlaşılan. Phoenix, yeni filmi C’mon C’mon için The Playliste verdiği röportajda, Joker’a dair beklentilerini koruyanlara belli belirsiz göz kırpmaktan geri durmadı. Joker 2 söylentilerine “Bilmiyorum” diyerek omuz silkse de karakterin daha keşfedilebilecek alanları olduğunun altını çizmesini, devam filmine açık kapı bırakıldığı olarak yorumlamak mümkün.

Beginners ve 20th Century Women gibi yapımlardan hatırlanabilecek Mike Mills’in son işi C’mon C’mon, bu hafta New York Film Festivali’nde gösterilmişti. Fragmanı için tek tık yeterli.

Yazı: Yağmur Ruken