John Carpenter, “Halloween” evrenine besteci olarak döndü

2018 yapımı Halloween’in devam filmi ve aynı isimli dev franchise’ın 12. yapımı olan Halloween Kills’in prömiyeri, jübilesini yapan başrol oyuncusu Jamie Lee Curtis’e Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün takdim edileceği 78. Venedik Film Festivali’nde olacak. David Gordon Green’in yönettiği filmin, serinin yaratıcısı John Carpenter tarafından hazırlanan müzikleri de albüm oluyor.Geride kalan 6 yıla, filmlerinden bağımsız olarak bestelediği şarkılardan oluşan 3 albümlük Lost Themes serisini sığdıran Carpenter’ın Halloween Kills şarkılarından ilki dinlemeye açıldı bile. İsmi “Unkillable”. Şarkının ilk yarısında tansiyon hızla yükseliyor, ardından atmosferik ve uysal synthesizer sekanslarıyla ağır bir kapanış yapılıyor. 

Önceki albümlerde olduğu gibi oğlu Cody Carpenter ve besteci Daniel Davies ortaklığıyla kaydedilen Halloween Kills soundtrack albümü, 15 Ekim’de Sacred Bones etiketiyle yayımlanacak.

Nisan 2016 tarihli Bant Mag. No:48’de müzikal üretimlerinden video oyun tutkusuna, John Carpenter ve kariyerinde dair bilinmesi gerekenleri A’dan Z’ye: John Carpenter dosyamızda derlemiştik. Okumak için hemen buraya.