John Maus, Brazzaville, The Away Days, Islandman ve nicesi, bu ay Zorlu PSM'nin yenilenen Studio sahnesinde

Yeni sezona heyecan verici bir programla başlayan Zorlu PSM Studio sahnesi, bu ay da harika konserlere ev sahipliği yapacak. 5. sezon öncesi yenilenen ve dinleyici kapasitesi artırılan Studio’da bu ay dinleyeceğimiz isimler arasında John Maus, Brazzaville, The Away Days, İnsanlar, Islandman ve daha nice isim bulunuyor.

Hem Lokalize serisiyle yerli sahneden onlarca ismi hem de farklı festival ve organizasyonlarla Tinariwen, Actress ve Hauschka gibi isimleri ağırlayan Zorlu PSM’nin Studio sahnesi, geçtiğimiz aylarda yenilendi ve toplamda 800 kişilik bir konser salonuna dönüştü. Bu sezon açılışını Japon post rock efsanesi Mono ile yapan Studio’da önümüzdeki ay boyunca onlarca konser ve parti düzenlenecek. Takvimin tamamına buradan ulaşabilir, Bant Mag. ekibinin bu ayki Zorlu PSM Studio progrmaından tavsiye ettiği etkinlikleri de aşağıda görebilirsiniz.

John Maus
25 Ekim

6 yıllık sessizliğini yeni bir albümle bozmaya hazırlanan lo-fi synth pop’un ikonik ismi John Maus, 25 Ekim akşamı Studio sahnesinde İstanbullu dinleyicilere alışılmışın dışında bir konser deneyimi yaşatacak. Sahnede tek başına dinleyicilerle birlikte kelimenin tam anlamıyla çıldırdığı performanslarıyla tanınan John Maus’un İstanbul konserinden iki gün sonra yayınlanacak yeni albümü Screen Memories‘in ilk single’ı “The Combine”, aşağıdaki bağlantıdan dinlenebilir.

LOKALİZE: The Away Days, In Hoodies, Al’York
19 Ekim

Geçtiğimiz yılın en dikkat çekici konser serilerinden biri olan Lokalize, bu sezon da tam gaz devam ediyor. Studio sahnesinde 19 Ekim’de bağımsız sahnenin dikkat çekici indie rock gruplarından The Away Days, In Hoodies ve Al’York bir araya gelecek. İlk uzunçaları Dreamed At Dawn‘la hem Türkiye’de hem Avrupa’da ses getiren The Away Days, sonbaharda gerçekleşecek Avrupa turnesi öncesinde Lokalize kapsamında sahne alacak. An itibariyle ikinci albümünün kayıtlarını sürdüren In Hoodies de söz konusu albümden şarkılara da yer vereceği konseriyle dinleyicilerin karşısında olacak. Plastic Jungle EP’si ve yüksek enerjili canlı performanslarıyla tanınan Ankara çıkışlı rock grubu Al’York da gecenin bir diğer konuğu.

Brazzaville
13 Ekim

Beck’in kült albümleri Odelay ve Midnite Vultures‘ta kayıtlarda saksafon çalan David Brown’ın solo projesi Brazzaville, şimdiye dek dünyanın dört bir yanından müzisyenlerin katılımları ve farklı kültürlerden etkileşimlerle üretimini sürdürdü. İstanbul’da da özel bir dinleyici kitlesine sahip olan Brazzaville, 13 Ekim akşamı klasikleşen performanslarına bir yenisini Zorlu PSM Studio sahnesinde ekleyecek.

Betoko
20 Ekim

Geçtiğimiz yıl Studio sahnesinden damaklarda harika tatlar bırakarak ayrılan Meksikalı DJ Betoko, 20 Ekim akşamı bir kez daha İstanbullu dinleyicileriyle buluşuyor. Tekno ve deep house sahnesinin nitelikli isimlerinden biri olan Betoko, kendi albümlerinin yanı sıra Leftfield, Simian ve Dirty Vegas gibi isimlere yaptığı remikslerle de tanınıyor. Gecenin açılış ve kapanış setleri de Mabbas’tan!

LOKALİZE: iNSANLAR & Islandman
19 Ekim

Barış K., Cem Yıldız, Alican Tezer ve Sinan Tansal gibi farklı projeleriyle tanıdığımız müzisyenlerin güç birliği olan iNSANLAR özellikle “Kime Ne” parçasıyla elektronik müzik dünyasında büyük ses getirdi. Birçok prestijli Avrupa festivalinde de sahne alan ekip, Lokalize serisi kapsamında Studio sahnesine konuk oluyor. iNSANLAR’ın ardından da after party için sahneyi devralacak isim, merakla beklediğimiz yeni albümü Rest In Space‘i yayınlamak için gün sayan Islandman olacak.