John Waters için sinemaya dönüş vakti

Yazı: Hatice Melike Gürer

Pink Flamingos, Hairspray, Cry-Baby ve Cecil B. Demented gibi kült yapımların yönetmeni, sinema dünyasının edepsiz dehası olarak anılan John Waters neredeyse 20 yıl sonra Liarmouth: A Feel-Bad Romance ile geri dönüyor. 2004 tarihli A Dirty Shame’den bu yana ilk film projesi hakkında şu yorumu yapmış John Waters: “Sinemaya geri döndüğüm için çok heyecanlıyım, umarım dünyanın dört bir yanındaki maceraperest sinemaseverlere çılgınca neşe yaymayı umuyorum.”


Deadline’ın haberine göre film, yönetmenin mayıs ayında Farrar, Straus & Giroux tarafından yayımlanan ilk romanından uyarlama. Liarmouth’un bir süredir yazdığı en çılgın şey olduğunu düşünen Waters, romanın film kariyerinin motorunu yeniden çalıştıracak kadar şok edici olduğuna vurgu yaparak beklentileri yükseltiyor.

Liarmouth, aynı aileden üç kuşak kadını merkezine alıyor: Adora, Marsha ve Poppy. Adora, Manhattan’da evcil hayvanlar için plastik cerrahi konusunda uzmanlaşmış izinsiz bir veteriner muayenehanesi işletmekte. Marsha ise Adora’nın kızı; patolojik bir hırsız ve yalancı. Kendisi romanın baş karakteri, köpekler ve çocuklar ondan nefret ediyor. Marsha’nın kızı Poppy ise Baltimore’un eteklerinde bir trambolin parkı işletiyor. Waters’ı setlere döndürecek kadar heyecanlandıran olay örgüsünde, üçünün de birbirlerini öldürmek için kurdukları komplolara şahit olacağız.

Roman, John Waters sinemasından da aşina olduğumuz anahtar kelimelerle tanımlanıyor: “Komik ve aşırı bir seks, suç ve aile işlev bozukluğu masalı.”