John Waters, “Marvelous Mrs. Maisel” 4. sezona konuk oluyor

4. sezon çekimleri şu aralar New York’ta devam eden, eleştirmen ve ödül grupları gözdesi The Marvelous Mrs. Maisel’ın sürpriz bir konuk oyuncusu var: sinema dünyasının edepsiz dehası John Waters.

Sıradışı John Waters yazıp yönettiği Pink Flamingos, Hairspray, Cry-Baby ve Cecil B. Demented gibi kült filmlerle sinema tarihinde önemli yer ediniyor. Son olarak Mr. Know-It-All: The Tarnished Wisdom of a Filth Elder isimli kitabı kaleme almıştı. Hayatı kamera arkasında geçmesine rağmen oyunculuğa yabancı sayılmaz, ufak roller aldığı bazı dizi ve filmler de var.

Yaratıcılığını Gilmore Girls ve Roseanne’den anımsanabilecek Amy Sherman-Palladino’nun üstlendiği Amazon Prime dizisi, 1950’lerin sonunda bir stand-up komedyeni olarak kariyer basamaklarını tırmanan Miriam “Midge” Maisel’ı odağına alıyor. Waters’ın canlandıracağı karakterle ilgili detaylara hâkim olamasak da, sezona büyük bir renk katacağı kesin. Kadroda ayrıca Rachel Brosnahan, Alex Borstein, Tony Shalhoub, Marin Hinkle, Michael Zegen, Kevin Pollak, Caroline Aaron ve Jane Lynch yer almakta. Dizi şimdiye kadar 20 Emmy, 3 adet de Altın Küre’yi hanesine yazdırdı.

Yazı: Banu Üsküdarlı