Johnny Marr’dan “gospel hissiyatlı elektronik” tınıları

The Smiths gitaristi Johnny Marr, son olarak Hans Zimmer’le birlikte yeni James Bond filmi No Time To Die’ın müzikleri için stüdyoya girmişti. 2013’ten bu yana solo üretimlerini sürdüren İngiliz müzisyen, uzun soluklu olacağını anladığımız Fever Dreams projesinden ilk parçayı dinlemeye açtı.

Call The Comet isimli son Marr albümü 2018’de yayımlanmıştı. Çift plaktan oluşacak Fever Dreams ise kısa bölümler hâlinde paylaşılacak. Şarkılar 4 EP’lik bir seri olarak dijital ortamlarda boy gösterdikten sonra albüm formatında toplanacak. Fever Dreams Pt 1 isimli ilk EP, 15 Ekim’de BGM etiketiyle yayında. 

Yaklaşan EP’den ilk tadımlık, Marr için de sonik yenilikleri beraberinde getiriyor. “Spirit, Power and Soul” adını taşıyan şarkıyı bir manifesto olarak tanımlıyor. “Gospel hissiyatlı bir elektronik tını yaratma fikrim vardı. Kendi tabirimle, bu bir electro soul marşı.” diyor yeni şarkısı hakkında. Şarkıyı aşağıdan dinleyebilir, buraya tıklayarak da 2000’lerin başlarında çekilmiş gibi görünen klibini izleyebilirsiniz.